cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 FE Batarya Performansı

(Topic created on: 05-18-2022 09:14 AM)
144 Views
kkoguzkk
Active Level 5
Options
Galaxy S

iPhone SE 2020 kullanıyordum ve 4 saat açık ekran süresi aldığım için yakınıyordum. Bana çok yetersiz geliyordu,  ve nefret etmeye başlamıştım. En sonunda satmaya karar verdim ve bu forumda o telefonu inanılmaz gömmüştüm batarya konusunda. 😃😃😃

Telefonu sattıktan sonda yeni telefon arayışına çıktım. Bakmadığım model, cihaz kalmadı. S21 FE aralarında en mantıklısıydı. Hem fiyatı rakiplerine göre oldukça uygundu, hemde 4.500 mâh batarya oldukça büyüktü. 1800 küsür mâh bataryası olan iPhone SE 2020'den 4500 mah bataryası olan S21 FE'ye geçmek, attan inip F-35'e binmek gibi olurdu herhalde. Dolayısıyla batarya bende beklentileri gerçekten zirvenin bir tık üstüne yükseltti. 

Ama evdeki hesap çarşıya uymuyor, gelen gideni aratıyor. Ya ben bu kadar kötü, bu kadar sağlıksız, bu kadar vasatınında vasat bir pil performansı görmedim. Yani telefonu alalı 1 ay oldu. Belki güncelleme ile daha iyi olur diye bekledim ama yok hayır. Hiç memnun değilim. Kimseyede tavsiye etmiyorum. 

image
1 saat 46 dakika açık ekran süresi

1 saat 46 dakika açık ekra süresi almışım, geride bana kalan %37 pil, ve ben bu makaleyi yazarken şuanda %32 civarında. 

Sırf şu batarya biraz daha iyi olsun diye, arka planda sınırlamadığım uygulama kalmadı. 

image

Yani bunlara rağmen 1 saat 46 dakika veriyor cihaz. Hiç iyi değil. Kimseye tavsiye etmiyorum. 

Kamera konusunda da tavsiye etmiyorum, özellikle 4K 60FPS inanılmaz bir bozuk kaliteye sahip. Ben hayatımda böyle iğrenç 4k 60fps görmedim. İsteyene video atabilirim. Abartmıyorum 4k 60 fps'te, iPhone SE 2020'in yarısı kadar olamaz. Samsung video konusunda (bu cihaz için diyorum) bir kalite güncellemesi yayınlamalı. 

Son olarak Cihaz "FE" olduğu için, titreme mekanizmasından tutun, gece moduna kadar ana modellerinden baya kırpılmış. Bunu nereden biliyorsun derseniz, kardeşimde S21 Plus var, batarya 300 mâh daha büyük olduğu halde 7-8 saat açık ekran süresi alıyor. Ve titreşim moturu, buna oranla daha kaliteli ve hissiyatlı. 
Akabinde S21 Plus'da 30 saniyeye kadar gece modu varken, **bleep** en fazla 5 saniye oluyor. Eskiden 8 saniye yapıyordu, ama şu son güncelleme ile 5'e düşertmiş Samsung. 

Beklentileri yüksek olanları hayal kırıklığına uğratacak bir cihazdır. 120 Hz'i stabil veremiyor yer yer 30 fps'e düştüğü bile oluyor. Yani gerçekten inanılmaz berbat bir durum. 

Merak ettiğiniz birşey varsa sorabilirsiniz. 

( bu sorunlar sadece s21 fe de var, S21 Plus'da bu bahsedilen sorunların hiç biri yok. ) 
9 Comments
GKCS
Active Level 4
Galaxy S
Bende iphone 11 satarak s2q fe geçiş yapmıştım. Bende aşırı memnun değilim ama bataryanın bi alışma süresi var cihaz yeni olduğu için bir kaç doldur boşalttan sonra daha iyi olacağına inanıyorum kamera konusunda beni üzmedi. Titreşim motoru konusunda haklısınız s21 plus bilmem de iphone 11 e göre baya kötü bi motor. Kamera bence iphone 11 den iyi kanımca. Batarya alışır 4 5 saat belki daha fazla ekran süreleri alırsınız cihazı sıfırlayın fabrika ayarlarına ve yeniden kurun gereksiz uygulamaları kaldırın yada devre dışı bırakın sizde %6 lık bi google play store batarya tüketmiş normal değil. Kullanmadığınız hizmetleri devre dışı bırakmanız öneriyorum telefon daha stabilize hale gelecektir. Bence ilerleyen zamanlarda üzmeyecek. İphonenun her modelinde kullandığı cam teknolojisi bu cihazın ekranı kadar kaliteli değil bunu bilin
0 Likes
aslanbey1
Active Level 4
Galaxy S
😄😄😄
0 Likes
yasinkaptan
Active Level 3
Galaxy S
İşlemcisi nedir
0 Likes
BAY-PANDA
Active Level 8
Galaxy S
S21 ile (4000mh) ben 100 den 5 e 7 saat 24 dakika almıştım, 85-15 arasında da 5 saat 11 dakika almıştım. (3 aylık) Screenshot_20220508-202145_Device care.jpgScreenshot_20220425-093246_Device care.jpg
BAY-PANDA
Active Level 8
Galaxy S
S21 ile s21 fe arasında yurt dışında 100 dolar **bleep** aralarındaki **bleep** çok fazla 8mb telefoto var s21fe ama s21 de 64 e çıkıyor. Daha bir sürü sizin dediğiniz gibi yazılım ve donanım kısıtlaması var alırken çok göze çarpmayan.
BAY-PANDA
Active Level 8
Galaxy S
Bleep= f.a.r.k
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
S21 bu ne yapmiş 1 saatte yuzde 39a dusmus abbooww
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Selamünaleyküm.
Öncelikle geçmiş olsun.
Keşke bu model cihaz yerine
S20fe snapdrag'ın işlemcili model seçeneğini alsaydınız daha iyi olurdu maalesef çoğu eksunöz işlemciler ile çalışan cihazlarda aynı sizde olduğu gibi şarj tüketimi veya aşırı ısınma gibi sorunlar oluşuyor eksunuz kaliteli bir işlemci değildir sorunlar da bu yüzden oluşuyor.
Size tavsiyem detaylı kontrol edilmesi için garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmenizi öneriyorum Ayrıca servis işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
444 77 11
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba kkoguzkk,

Yaşadığınız durumları incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​

0 Likes