iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

S21 5g şebeke sorunu

(Konunun oluşturulma tarihi: 10-28-2022 10:02 PM)
bayzek001
Active Level 4
Seçenekler
Galaxy S

S21 5g cihazımda 3 gündür  şebek sorunu yaşıyorum  aramalarda ses gitmiyor yada ses gelmiyor sorunu oluyor 

Böyle bir sorun operatörden mi yoksa cihazdan kaynaklanıyor anlamadım 
Cihazda hiç bir sorun yokken böyle bir sorunun oluşması neden 
3 Yorum
abdurrahimekin
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy S
İlk başta ses kaydedicisinden dene kayıt yapıyor mu diye. Eğer ses kaydediyor ve oynattiginda sesin çıkıyor ise sistem olarak sorun yok demektir. İkinci adım ise IMEI sorgulaması yap. IMEI kayıtlı mi ve ya ikinci bir cihaz klonlanmis mi diye. O da düzgün ise kendi telefonun modeli ithalat yoluyla kaydedilen imei yazıyor ise imeiden dolayı sorun yok demektir. Diğer yol telefonuna başka hat tak ve tekrar dene eğer bu da sorununa çözüm olmadıysa sorun aynı devam ediyor ise şebeke anteninde donanımsal sorun var demektir. En yakın servise başvurmalisın
0 Övgü Puanı
abdurrahimekin
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy S
Başla hat taktığında sorun duzeldiyse eğer kendi hattının yedeğini çıkarttır sim kart arızalanmış demektir. Müşteri hizmetlerini ararsan sana diyeceği şey başka bir hat takarak dene sorun çözülmedi ise servise başvur diyecektir.
0 Övgü Puanı
Çözüm
GFB_üyesi
Active Level 10
Seçenekler
Galaxy S

Merhaba, Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla işlemini yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa eğer, farklı sim kart takarak arama gerçekleştirmenizi öneririm. Bu işlemlere rağmen sorun devam ederse, ytkili servisten destek alabilirsiniz. 

0 Övgü Puanı