cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S21 5g şebeke sorunu

(Topic created on: 10-28-2022 05:48 PM)
137 Views
bayzek001
Active Level 4
Options
Galaxy S

S21 5g cihazımda 3 gündür  şebek sorunu yaşıyorum  aramalarda ses gitmiyor yada ses gelmiyor sorunu oluyor 

Böyle bir sorun operatörden mi yoksa cihazdan kaynaklanıyor anlamadım 
Cihazda hiç bir sorun yokken böyle bir sorunun oluşması neden 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Merhaba, Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla işlemini yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa eğer, farklı sim kart takarak arama gerçekleştirmenizi öneririm. Bu işlemlere rağmen sorun devam ederse, ytkili servisten destek alabilirsiniz. 

View solution in context

0 Likes
3 Comments
Galaxy S
İlk başta ses kaydedicisinden dene kayıt yapıyor mu diye. Eğer ses kaydediyor ve oynattiginda sesin çıkıyor ise sistem olarak sorun yok demektir. İkinci adım ise IMEI sorgulaması yap. IMEI kayıtlı mi ve ya ikinci bir cihaz klonlanmis mi diye. O da düzgün ise kendi telefonun modeli ithalat yoluyla kaydedilen imei yazıyor ise imeiden dolayı sorun yok demektir. Diğer yol telefonuna başka hat tak ve tekrar dene eğer bu da sorununa çözüm olmadıysa sorun aynı devam ediyor ise şebeke anteninde donanımsal sorun var demektir. En yakın servise başvurmalisın
0 Likes
Galaxy S
Başla hat taktığında sorun duzeldiyse eğer kendi hattının yedeğini çıkarttır sim kart arızalanmış demektir. Müşteri hizmetlerini ararsan sana diyeceği şey başka bir hat takarak dene sorun çözülmedi ise servise başvur diyecektir.
0 Likes
Solution
GFB_üyesi
Active Level 10
Galaxy S

Merhaba, Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla işlemini yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa eğer, farklı sim kart takarak arama gerçekleştirmenizi öneririm. Bu işlemlere rağmen sorun devam ederse, ytkili servisten destek alabilirsiniz. 

0 Likes