cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S21 5G Exynos Günlük Batarya Tüketimi

(Topic created on: 11-09-2022 06:01 PM)
379 Views
Goro08
Active Level 5
Options
Galaxy S
Merhabalar. Bugün telefonumu bir kere 100% e kadar doldurdum ve tüm günü tek şarjda geçirmeye başladım. Günüm sabah 7'de başladı. Saat 17:45 gibi de bitti. Cihazı %50 WiFi da %50 Mobil veride kullandım. Yani yarı yarıya. Parlaklığım genelde orta ayardaydı ama gerektiği yerlerde düşürdüm ve gerektiği yerlerde arttırdım. Yani orta parlaklıkta kullandım. Mobil veri üzerinde kullanırken güç tasarrufu modu açıktı ve 60hz di. WiFi üzerinde ise 120hz te idi ve AOD açıktı. İki modda da Bluetooth açıktı. Konum ve NFC çok kullanılmadı. Bence bu tutarlı kullanıma rağmen bu kadar düşük SOT çok kötü. Ben bu cihazı alırken böyle bir kullanımda 7 saat almayı bekliyordum şimdi ise nerdeyse yarısı kadar alıyorum.Cihazımı S22 ile değiştirmeyi düşünüyorum fikirlerinizi bekliyorum. Postlarıma birkaç saatten sonra yorum da yazamıyorum onun içinde bir çözüm sunarsanız çok sevinirim. Teşekkürler❤️
 Bu arada yüzde 4'e geldikten sonra tak diye %1'e düşüp kapanıyor.
Ve moderatörler için yazıyorum Hata raporu gönderdim ama geri dönüş yapılmadı. Lütfen çözüm diyerek postumu kapatmayın.

image

image

image

19 Comments
ElMatador
Active Level 2
Galaxy S
Bende de s21 fe durum bende de ayni. Pil konusunda samsung gerçekten çok kötü durumda. Tek pişman eden yönü bu pil meselesi
Goro08
Active Level 5
Galaxy S
Merhaba. Dün ben benzer bir post paylaştım ve bana bunun sıkıntılı olduğunu. Benle aynı cihazı kullanan kişilerin 6-8 saat arası SOT aldığını söylediler. Sanırım bizim cihazımızda sorun var. Siz kaç saat SOT alıyorsunuz? Ve mobil veri mi WiFi mı kullanıyorsunuz?
ElMatador
Active Level 2
Galaxy S
Ben de dün paylaşım yaptım. Mobil veri yaklaşık 4 saat civari
Goro08
Active Level 5
Galaxy S
Sanırım Türk Telekom kullanıyorsunuz. Bu VoLTE özelliği çok şarj yiyormuş ben de az önce kapattım yarın pil performansında artış görmeyi umut ediyorum. İsterseniz siz de kapatın zaten çok bir işe yaramıyor. Desteklediği cihazlarda gerçekten çok kaliteli ses veriyor telefon ile konuşmalarda olmasa da olacak bir özellik, özellikle de çok batarya yediğini duyduğum için diyorum. 5555 IPTAL VoLTE yazarsanız kapanıyor ve geri açmak ücretsiz.
ElMatador
Active Level 2
Galaxy S
Teşekkürler denerim
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Kullanım verilerinizi bir de ekranı sağa kaydırarak o günkü kullanimlariniza o kusimdan bakın. Tam dolumdan sonra ve günlük ekranda bende farklı gösteriyor.
0 Likes
Goro08
Active Level 5
Galaxy S
Kontrol ettim yine 4.30 saat gözüküyor 😢
0 Likes
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Bilindik yöntemleri uygulayarak pil sarfiyatını azaltmak biraz olsun mümkün. Deneyebilirsin.
0 Likes
Goro08
Active Level 5
Galaxy S
Birkaç tanesini yazabilir misiniz? Bu pil değerleri gerçekten çok az geliyor
0 Likes