cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20fe işlemci ısınma

(Topic created on: 11-21-2022 02:46 AM)
440 Views
Xrantes50TR
Active Level 1
Options
Galaxy S

Telefonu aldım yaklaşık 2 hafta oldu ancak sürekli oyun oynayan biri değilim ve işlemcinin ısındığını **bleep** ettim. Aslında almadan önce kronik yazıyordu çoğu kişide düzeldi vs yazıyordu. Şimdi Samsung'a bu konuya artık çözüm bulmaları için yalvarıyorum. Zaten öğrenciyim ve zar zor aldım. Cihaz da amiral gemisi bir işlemci var ve arka planda uygulamalar kapalı, oyun işe orta ayarlarda açık şekilde oynamama rağmen işlemci 42 dereceye çıkıyor. Normalde bir telefon için 38 derece ısı ve üstü tehlikelidir. Madem böyle amiral gemisi bir telefon yapılıyor. İşlemcinin bu kadar ısınması normal değil artık bir şekilde düzeltin şu sorunu. Teknik destekten telefonu incelediler cihazda sorun yok dendi aynı oyunu xiaomi de hiç kasmadan ısınmadan aynı grafiklerde oynuyor arkadaşım. Ben ise amiral gemisinde ısınma ve drop yiyorum. Artık bir çözüm bulun..

Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
Snapdragon 865 modeli tabiki, bir telefon için ideal son ısı 40 derecedir. Çevre etkileri dışında tabiki, işlemci özellikle çok isiniyor hemde normal performans ayarlarinda bile bu durumun düzeltilmesi lazım kesinlilike
HikmetGven4TR
Active Level 7
Galaxy S
Gos kapali ise sicaklik artar.
Gos acik ise fps düşüşü olur ve sicaklik sabit kalmaya çalışır.
0 Likes
Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
Gos nedir hocam?
0 Likes
HikmetGven4TR
Active Level 7
Galaxy S
Telefonu fazla ısıtmamak için oyun performansını kısıyor
0 Likes
HikmetGven4TR
Active Level 7
Galaxy S
Game boster Screenshot_20221121-093654_Game Booster_1000004990_1669012614.jpg
0 Likes
Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
Anladım gos açık hocam tüm ayarları yaptım, otomatik optimize de dahil
0 Likes
HikmetGven4TR
Active Level 7
Galaxy S
Bu ayarı kapali tutman gerekiyor cihazın ısınmasını istemiyor isen.
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
İşlemci sıcaklığı demişsiniz ama 55 dereceye kadar normaldir. Telefon sıcaklığını ölçmek için pil sıcaklığına bakın asıl önemli olan odur. Bu da 45 dereceye kadar normaldir. Cihaz için tehlikeli bir durum yok şu an. Zaten telefon ısınınca soğutmak için parlaklığı düşürüp kendini ayarlıyor.
0 Likes
Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
Hocam cihaz da zaten 42 dereceyi gördüm ekran ve işlemci kısmı sıcak oluyor ve eli yoruyor. Ayrıca game launcherda 42 derece sıcaklık tehlikesi diyip droplatıyor ki amiral gemisinin ne anlamı kaldı
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Alternatif oyun performans yönetimi açık mı ? Game Booster Plus'tan max fps ayarını yapıyor musun droplatıyorsa bunları açman lazım. Isınma için de kapalı olmalı
0 Likes