cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20fe g780g 4g modem

(Topic created on: 03-11-2023 11:54 PM)
61 Views
SnapdragonS20fe
Active Level 6
Options
Galaxy S

Arkadaşlar s20fe G780g 4g modemli olan telefon G781g 5g yani 5gli modemle aynı işlemciyi kullanıyor. Snapdrogon 865G işlemci 5g modemi destekliyor ama Türkiye'de satılan 4g modellerde 4g modem var. 5g modem olmdığı için 5g ağına sahip değiliz. 5g modem donanım olarak cihazda mevcut değil. Bildiğim kadarıyla işlemci aynı ama 5g modem entegre olmuyor. Yani model olarak g780g ile g781g arasında tek **bleep** g781g de 5g model entegre edilmiş. Yine samsung türkiye bizi madur ediyor. G791g 5g modelini aprupaya verdi. Samsun hep aynı politikayı uyguluyor. Bundan nefret ediyorum. Bir de g780f modeli android 10 ile lansmanı yapıldı. 3 büyük android güncellemesi yani android 13 aldı. G780g snapdragon modeli android 11 ile lansmanı yapıldı. Android 12 ve 13 sürümünü aldı. Yani g780g android 14 sürümünü almayacak. G780f modeli 3 büyük güncelleme aldı G780g snapdragon modeli 2 büyük gğncelleme aldı. Sonuç olarak G780g modeli 3 büyük güncelleme almadan anroid sürüm güncellemesi kapandı. Yine haksızlık, yine ayrımcılık vs.

Artık çok eski bir samsung kullanıcısı olarak samsung dan soğudum. Yani artık elmaya geçmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. En azından apple 6 yıl cihazlarını güncel tutuyor. Helal olsun.
2 Comments
Reef_
Active Level 5
Galaxy S
5g türkiyede yok zaten dert etmenizi gerektiren bir durum yok. Güncelleme konusunda haklı olabilirsiniz.
Galaxy S
Bunları yazmaktaki maksadım 5g yi kullanmak değil
Yapılan ayrımcılıktan bahsettim.
Ben dert etmem, ama samsung cihaz almayı düşünen arkadaşlar düşünüp, taşınıp araştırıp öyle cihaz alsınlar