cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20FE beklemede şarj

(Topic created on: 09-29-2022 07:02 PM)
395 Views
Theodores
Active Level 3
Options
Galaxy S

image

Ya arkadaşlar bu telefon boştayken içiyor şarjı ya valla çok sinirimi bozmaya başladı bu durum 2 saat kullandığım telefonun kalan sarjina bakın yok mu bu boştaki kullanımı düşürmek için yapılacak bir sey

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Kadir Keser in söylediklerine ek olarak özellikle seyahatlerde wifi konum ve GPS i kapatın çok fena şarj gider. Teli karanlık modda kullanın, siyah bi duvar kağıdı kullanın. Konum servislerinde wifi araması ve bluetuth aramasını kapatın. Arka planda mobil veri kapatılabilir kullanmak istemediğiniz uygulamalarda. Uygulamaları arka planda çalışır bırakmayın. Bi de psikolojik mi bilmem ama pili korur özelliğini kapattığınız zaman sanki pil daha yavaş tükeniyor gibi. Benden bu kadar.Aklima unuttuğum bisey gelirse yine yazarım. Selam ve dua ile.

View solution in context

Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Theodores,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
22 Comments
yalçın84
Active Level 7
Galaxy S
Merhabalar. Malesef tüm kullanıcılar bu şikayeti söylüyor. Çözümü yok. Bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Telefonumuz kullanılamaz duruma gelene kadar bu sıkıntıyı çekeceğiz. En son yeni bir telefon alacağız ama bu samsung olmayacak sanırım. Başka markaya yöneleceğiz gibi geliyor. Bazen dolabımda ilk telefonumu 3410 u çıkartıp kullanasım geliyor. Bir hafta şarj süresi vardı.
faneditionn
Active Level 8
Galaxy S
Bende başka telefona geçicem maalesef. Samsung işini düzgün yapmıyor. Bu konu hakkında da rapor attım yanıt bekliyorum. Bir sorunu düzeltiyolar başka sorun çıkarıyolar.
yalçın84
Active Level 7
Galaxy S
Günümüz teknoloji çağı olmasa valla eski telefonuma bir yeni batarya alıp kullanacam ama herşeyimizi internet üzerinden yapıyoruz artık o yüzden eski telefonumuzu emekli ettik yoksa hiç gocunmam kullanmaktan. Bende aynı fikirdeyim bir dahaki sefere kısmet olursa başka markaya yönelecem
Theodores
Active Level 3
Galaxy S
Yıllar sonra tekrardan samsung deneyeyim belki duzelmistir diye aldım yine pişman etti malesef benim hatam
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Androidde samsungdan başka markanın iyi olduğunu düşünmüyorum ne xiaomi ne oppo ne diğerleri artık huawei de android değil zaten sadece global android
yalçın84
Active Level 7
Galaxy S
El elden üstündür . Günü gelince Android sisteminin hangisinde daha iyi çalışıp çalışmadıpına bakarız ama samsung bu şekilde devam ederse tercihim olmayacaktır. Bunu kafama yazdım. Yazık günah S20FE gibi bir telefonun şarj süresi bu kadar kısa olmamalıydı. Android sistemi çok iyi olsa ne olurki şarjın olmadıktan sonra
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bende 9 saatte wifi falan açık maksimum 4-5 tüketiyor performans canavarı sonuçta ve S serisi
Theodores
Active Level 3
Galaxy S
Hocam yemişim performans canavarligini ya 2 uygulama açınca animasyonlarda hafif takılmalar basliyo hemen iphoneun yanına bile yaklasamiyolar
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bende böyleScreenshot_20220929-193522_Device care.jpg