cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20FE Android 14

(Topic created on: 01-09-2023 12:30 PM)
343 Views
MuzoS23
Expert Level 2
Options
Galaxy S

S20FE büyük bi ihtimal bence Android 14 almayacak , çünkü exynos da snapdragon da aynı cihaz . Tek farklı model s20fe nin sanırım kore özel versiyonu ve onun da model kodu farklı . Bizim S20FE ler SM-G780. , yani bi değişiklik yok , sonuçta aynı cihazlar , Samsung un bi açıklaması da yok . Ama mesela S21 Android 15 , S21FE Android 16 alacak çünkü açıklaması var farklı cihaz

9 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Burada en büyük tehlikeli cihaz S21 fe çünkü cihazın lansman sürümü android 11 ve 4 ana güncelleme alıyor android 15 son olucak (1 güncellemesi boş yere gidiyor ,umarım samsung ekibi bu yönde kararını değiştirir)

S20Fe G780G modeline gelirsek lansman sürümü android 11 ve 3 büyük güncellemeye dahil yani android 14 alması gerekiyor

Zaten cihaz ilk çıktığından ben bizzat kendim gördüm samsung sitesinde major kısmında Android 14 yazıyordu

Cihazların hakkında hayrılısı olsun 😍
MuzoS23
Expert Level 2
Galaxy S
Bilmiyorum ama çok tartışılıyor bekleyip görelim 😶🌫
nyt_3489
Active Level 7
Galaxy S

Alacağını ve almayacağını söyleyen herkes "hisleri" dışında resmi ağırlığı olan bir ekran görüntüsü ya da link atarsa, bu tarz soruların güvenli bir cevabı olur sanırım. Öbür türlü "Alacak mı, almayacak mı?" anksiyetesi üzerinden bu konulardan bir sürü açılacak ve sonu gelmeyecek.

Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba. S20fe Snapdragon işlemci ile seçeneği için Samsung'un yazılım güncellemesi internet sitesinde güncel miyiz adresinde snapdragonlu için ilk lansman yazılımı Android 11 olduğunu söylüyor egzaynoslu s20fe içinde yine Samsung'un güncel miyiz adılı internet sitesinde diyor ki ilk lansman sürümü Android 10 bu durumda Snapdragon işlemcili seçeneği Android 11 ile geldiği için android 14 güncellemesini alması lazım almazsa da zaten çok da büyütülecek bir mesele değil ama alması lazım diye düşünüyorum mantıklı düşündüğümüz zaman alması gerek bence Snapdragon işlemcili seçeneği Android 14
MuzoS23
Expert Level 2
Galaxy S
Bence alması saçma olur çünkü basit düşündüğümuzde ayni telefonlar
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Mantıklı bir düşünce yaptığın zaman saçma olmaz çünkü cihazın iki türlü seçeneği var model kodları aynı değil işlemcileri aynı değil Samsung'un yazılım güncellemesi takvimi internet sitesinde de çıkış sürümleri aynı gözükmüyor saçma olmaması için sana 3 tane sebep saydım yani alması lazım Android 14 s20fe Snapdragon işlemcili seçeneğinin
Galaxy S
İkisi aynı değil!Zamanında snapdragonlu modellere güncelleme verip exynks modellere vermemiş,sonrasında exynos modellere verip çok ısınıyor deyip snapdragonlu modellere vermemişti.Yani işlemci kötü bile olsa yeni yazılım gönderdiği ve işlemci daha iyi bile olsa güncelleme vermediği modeller var.
imindivanli
Active Level 5
Galaxy S
Merhaba öncelikle durum şöyle samsung artık orta segment ve ust segment cihazlarına 3 buyuk guncelleme 4 yil guvenlik guncellemesi sozu verdi.Asıl konumuza gelirsek bildiginiz uzere s10 ailesini de samsung bu güncelleme poltikasına aldı ve android 12 ye kadar güncelleme verdi.Son olarak s10 lite adlı modelini kutudan fabrikasyon android 10 ile çıktığı için android 13 güncellemesini verdi .Dolayısıyla samsung büyük ihtimalle snapdragon s20fe modeline kutudan android 11 ile çıktığı icin android 14 ü verecek.Belki exynos lu modellere gelmeyebilir.
Ferhat190511
Active Level 6
Galaxy S
Gelicek 14 relax biraz