cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 ultra kablo şarjı

(Topic created on: 09-20-2022 10:14 PM)
135 Views
Alparslan07
Beginner Level 4
Options
Galaxy S

S20 ultra telefonum 1 haftadır hızlı şarj olmuyor. Kablo şarjı yazıyor ve geç doluyor. Bazende hiç bişey yokken usb nem hatası veriyor. Çağrı merkezi veya members üzerinden söylenenleri yaptım fabrika ayarlarına sıfırladım yine aynı servise götürmemi veya göndermemi söylediler. En yakın servis hakkında şikayet üstüne şikayet var şimdi nasıl güvenip göndercem bunlara. Varmı benim gibi sorun yaşayan. 

4 Comments
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
Göndermiycen kendin götürücen daha sağlıklı olur. Yillardir hic servise cihaz yollamadim hep kendim götürdüm ve ayni gün aldim cihazi
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Daha önce bu konularla ilgili detaylı bilgilendirme yapmıştım bakmanızı öneririm işine yarayacak bilgiler mevcuttur 😊

https://r2.community.samsung.com/t5/Samsung-Members/Nem-Algılandığında-Ne-Yapmalıyım-Cihazım-Şarj-Ol...
Alparslan07
Beginner Level 4
Galaxy S
İlgin için teşekkürler dostum. Ama paylaştığınız hatta orada yazmayan hata ayıklama vs. Ne varsa hepsini denedin sorunum hâlâ devam ediyor. Teşekkürler
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Dostum halen devam ediyorsa sokette sıkıntı olabilir bur yetkili serviste işlem görmesi faydalı olabilir ,rica ederim ne demek