cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 Fe256gb

(Topic created on: 03-05-2021 12:06 PM)
148 Views
oktay87
Beginner Level 3
Options
Galaxy S

Herkese merhaba.S20 Fe telefonumda arka kapak ve çerçeve arasında belli belirsiz bir boşluk var tam örtüşmemis öyle ki kontrol için aradan kağıt geçirebilirim telefonu iade etmeyi düşünüyorum diğer kullanıcılarda böyle bir durum var mı acaba netice de telefonda suya ve toza dayanıklılık var ama bu şekilde nasıl bunu saglayabilirki

3 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S

Suya ve toza dayanıklılık demek cihazın içine su veya toz girse bile bunu donanıma yansıtmamasıdır. Zaten bu su ve toz cihazın açık olan mikrofon, hoparlör gibi yerlerinden girmekte. Çerçeve ile kapak arasındaki mesafe eğer çok fazla değilse sorun yaratmaz ama fazla ise iade hakkınız var. Eğer kabul etmezlerse tüketici hakları mahkemesine başvurarak üst modelini, parasını, yenisini veya tamir hizmeti alabilirsiniz.

oktay87
Beginner Level 3
Galaxy S
yani iade konusunda problem yok amazondan aldım ancak 4700 gibi iyi bir fiyata aldım şuan fiyatlar 5000 üzeri ve amazon aynı renk olursa fiyat farkından etkilenmezsin diyor ve bu renk tükenmiş durum biraz karışık yani iade etmek kolay ama yenisini almak sıkıntı.
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba oktay87,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak ve faturanızla birlikte, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes