cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 Fe Android 14 Alıcak Mı ? Karışıklığa Bir Son 😎

(Topic created on: 03-17-2023 07:27 PM)
3873 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Merhaba Sevgili Samsung Members kullanıcıları, 

Galaxy S20 Fe Ailesi'nin 3 temel model türü vardır .Android 14 hakkında açıklama yapmak gerekirse ;
G780F ,G781B modelleri Android 10 ile çıktığı için Android 13 güncellemesi sondur.

G780G modeli ise Android 11 ile piyasaya sürüldü .Major kısmını baktığımızda ise G780F ve G781B'nin devam modeli olarak piyasaya çıkmadı. Ayrı bir modelmiş gibi piyasaya sürüldü aynı Galaxy A12 cihazı gibi.

S20 Fe neden Android 14 almalı sorusuna gelirsem sizlere Galaxy A12 cihazından bahsedip durumu anlatmak istiyorum .

Galaxy A12 cihazı ülkemizde 2 modeli ile sunulmuştu birinde nfc varken diğerinde nfc anteni yoktur.Aşağıdaki fotoğrafa baktığımızda S20 Fe gibi ufak farkları var biri Android 12 de kalırken diğeri Android 13 alıyor .Eğer Major kısmı B harfi ile çıksaydı Galaxy A12(A127F)Android 13 alamıyacaktı.

image

Şimdi S20 Fe modeline baktığımızda ise durum aynı ufak farklılıklar var .Yani S20 Fe G780G modeli bu tabloya göre Android 14 alması gerekiyor.

image

Arkadaşlar S20 Fe için kimse kesin konuşamaz alıcak yada alamayacak diyemez liste açıklanana kadar. Ben sizlere sadece durumu açıklamak istedim. Atasözlerimiz ile ifade etmek gerekirse "Görünen köy kılavuz istemez " .

Şimdi bazı arkadaşlar Samsung Knox a bakıyor oradan S20 Fe nin Android 13 son diye gösteriyor. Evet görünüşte öyle gözüküyor ama orasıda tam güncel değildi geçen sene Galaxy Tab Active 3 modeline Android 12 son yazıyordu ama cihazların hepsi Android 13 aldıktan 1 ay sonra ise listeyi güncellediler ve son sürüm Android 13 yazıyor 😅

Uzun lafın kısası Android 14 listesi açıklanana kadar net bilgi olamayacak .Ben sadece gördüğüm tabloyu söylüyorum 😍

Umarım hayırlısı olur cihaz Android 14 alır.
Almaz ise hakkı yenmiş oluyor birazcık 😍
29 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Peki Alfa kardeşim 2022 de çıkan S20Fe'ler Android 14 alacak mı :)
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Seni mi kıralım alsın tabi :))))
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
11 e döncem ben :)
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Ben döndüm çoktan 😂
Tolga67
Expert Level 5
Galaxy S
Hayırlısı olsun umarım alır kardeşim bilgilendirme için teşekkür ederim 😍
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim kardeşim, forumda çok sorulanlardan biriydi umarım faydası olur 😍
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Hayırlısı olsun
Nasip 13 e kadar görmek nasip oldu
İnş diğer sürümleri görmekde hepimize nasip olur, ayrıca bilgilendirme için teşekkürler.
Konuya açıklık getirildiği iyi oldu hepimiz için. :)
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim kardeşim ,umarım alır diyelim 😍
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Umarım❤️