cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 FE yeni alanlar ve almak isteyenler DIKKAT

(Topic created on: 04-05-2021 02:38 AM)
2542 Views
rustamyariyev
Active Level 4
Options
Galaxy S

samsung-galaxy-s20-fe-1600871609.jpg

 Moderatorlerden bir ricada bulunucam bu gonderiyi basa tuttursunlar. Emege saygi bir dakikalik okuyun. Cunki S20 FE ile ilgili 90% sikayet isinma ve pilin cabuk bitmesi. Bu mevzuya bir aciklik getirmek istiyorum. Ilk once kendim Aralik 2020 tarihinden itibaren aktif bi sekilde telefonu kullaniyorum. Yeni alan ve ya almak isteyen arkadaslar once bunu soyleyeyim, cihazi ilk aldiginizda cihaz uzerinde gelen surum yani Android 10 ve One UI 2.5 cihazla optimize calismiyor ve bu yuzden isinma ve pil cabuk bitiyor. Bende bu sorunu ilk aldigim aylarda yasadim. Sonraki aylarda sikayetler bi ise yaradi ki Samsung merkezi 2 buyuk guncelleme yayinladi S20 FE icin 1-cisi Android 11 One UI 3.0 2-cisi One UI 3.1 guncellemesi. Bu guncellemelerden sonra S20 FE cihazinda hem isinma hemde pil kaybi duzeltildi. Yani ilk baslardaki olan sikayetler simdi yok. Simdi de isinma ve pil sikayetleri var diye sorarsaniz yanitimda bu sekilde. Yeni alan bir arkadas uzerindeki yazilim dedigim gibi eski surumdeki optimize sorunu cihazi ilk baslarda isitiyor ve pil kaybi oluyor ama cihazi son surume guncelledikden sonra 1-2 haftaya sistem cihazla optimize calismaya basliyor. Ilk 1-2 hafta cihaz alindiginda isinicak cunki cihaz sizin kullanim senaryonuza gore kendini optimize etmeye basliyor ve arka planda sistem guncellemlerini indiriyor. Bu bittiginde cihaziniz tam bir canavar olucak. Yani bu seyleri atlatdikdan sonra cihaz normale donuyor. Buna sabr etmeyen arkadaslar ilk aldigi haftalarda isinma sorunu olunca buraya ve ya Facebookda hemen sikayet yaziyorlar ama ben uzun zaman kullandigim icin nasil oluyor diye bi baktigimda ayni manzara hep. O yuzden bunu okuyan arkadaslardan ricam soyledigim seyleri dikkate alsin. 

Moderatorlardanda ricam her soruna kopyala yapistir yapinca bunu basa tuttursunlar bi yardimimiz dokunsun. Umarim yazdiklarim daha bu sikayetlerle gelen arkadaslara yardimci  olur.

Tesekkurler.

4 Comments
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy S
Ilk zamanlarda ciddi bir dokunmatik vesaire problemleri vardı.yazdıkların doğrudur hatta cihaz piyasaya sürülünce kısa sürede güncelleme yayınlandı
Her güncellemede en iyi duruma getirildi

Tavsiyen görüşün mantıklı
Emir39
Active Level 1
Galaxy S
Bende 3gün oldu ve bu sorunları yaşıyorum dediğin doğruysa süper👍👍
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy S
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
0 Likes
ukose
Active Level 1
Galaxy S
Isınma sorunu ilk zamanlarda ki kadar olmasa da hala çözülebilmiş değil. Optimizasyonun biraz daha geliştirilmesi gerekmekte. Arka plan değilde kullanılan uygulamaya göre de optimizasyon yapılması lazım. Cpu gpu ihtiyaç duyduğuna göre bir optimizeden bahsediyorum.