cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

(S20 FE )Samsung Rezaleti ve Müşteri Memnuniyetinin Ayaklar Altına Alınması Hakkında

(Topic created on: 12-16-2021 02:11 PM)
279 Views
Akınhamdi
Active Level 2
Options
Galaxy S

Merhaba arkadaşlar,

Aynı konuya dair açtığım üçüncü ileti olacak fakat bu tecrübeyi aktarmam gerektiğini düşündüm. Önceki yazılara ulaşmak için takip eden linkleri kullanabilirsiniz: Yazı 2 , Yazı 1.

Hemen kısa bir özet vereyim: S20 FE'yi alışımın üçüncü gününde koyu tona sahip görselleri açtığımda ekranda soluk dikine çizgiler oluştuğunu gördüm. Usulüne uygun bir şekilde servise gönderip elimdeki görüntüleri de çözüm ekibi aracılığıyla servise ilettim. Maalesef beklediğim yönde bir sonuç alamadan cihazı olduğu gibi teslim almak durumunda kaldım. Bu aşamaya kadar çok da şaşırmadım işin açığı çünkü bahsi geçen servis, BDH, hakkında pek çok olumsuz yorum işitmiş ve kendimi olumsuz bir karara karşı hazırlamıştım.  Asıl hayal kırıklığım ise buradan sonra başlıyor.

Servisle yaşanan problem nispeten anlaşılabilir çünkü neticede taşıyıcı bir firma ve kar marjını öne koyuyor fakat Samsung markası için aynı düşüncelere sahip değildim. Bugün, Şikayetvar üzerinden açmış olduğum girdiye binaen Samsung tarafından "Aslı" isimli bir temsilci tarafından arandım; sorunlarımı genel merkeze ileteceğini ve gelen cevabı 24 saat içerisinde benimle paylaşacağını belirtti. Ben de "Nihayet firma ciddiyeti" diye düşünerek saf bir şekilde sevinmiştim fakat aradan geçen yaklaşık yarım saat sonra Aslı hanım yeniden tarafıma ulaştı. Kurduğu cümle aynen şuydu: "Cihazınızda hiçbir sorun yok" bu cümleye karşılık olarak "Eğer benim gözlerim hasarlı değilse bu ekranda bariz bir sorun var" yanıtı verdiğimde ise "Hamdi Bey, cihazınızın sorunu yok." şeklinde bir cevap verdi. Bu insan aklıyla dalga geçmek değil de nedir? Neden farklı bir servise yönlendirip bir kez daha test edilmesini önermek üzere bütün kapıları kapatma yoluna gidiliyor? Benim gibi ilk kez Samsung cihazına sahip olan bir insan için şok edici bir tecrübe oldu. Müşteri temsilcisi bütün kapıları kapattı ve belli bir noktadan sonra aynı cümleleri sarf etmeye devam etti.

Konu ile alakalı olarak hem Samsung'a mail atmıştım, hem de mod'lar tarafından benimle iletişime geçileceğine dair mesaj almıştım. Bilmiyorum bu konuşma diğer kaynaklar tarafından vaad edilen iletişim sözlerini boşa düşürür mü, çünkü Aslı hanım Şikayetvar'daki ileti için iletişime geçtiğini söylemişti, ama Samsung algısını benim nazarımda düşürdüğü açık bir gerçek.

Konuyu elimden geldiğince ekşisözlük, YouTube, ve çeşitli forumlar başta olmak üzere duyuracağım ve yasal haklarımı da sonuna kadar kullanacağım fakat böyle bir tecrübe yaşamayı kesinlikle beklemiyordum, sizin yorumlarınız nelerdir? Ne yapmamı tavsiye edersiniz, varsa tecrübeleriniz onları da duymak isterim. 

10 Comments
Akınhamdi
Active Level 2
Galaxy S

Desteklerinizi bekliyorum dostlar.

Galaxy S
Nerde yaşıyorsunuz bulunduğunuz bölge de samsung servisi var mı bdh dışında varsa birde o servise gönderin cihazı birde o servis baksın ve servis raporu isteyin
Akınhamdi
Active Level 2
Galaxy S
Maalesef bulunduğum bölgede servis yok, müşteri temsilcileri de illa BDH'a göndereceğiz diyorlar
0 Likes
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Servis sorun yok dedi ise sorun devam ediyorsa uğraşmaya gerek yok samsung ve servi ile eğer cihazından sorun bariz belli ise hakem heyetine faturan servis çıktısı ile başvur bilir kişi ye inceletilecektir cihaz eğe bilir kişi sorunu tespit ederse sen dilekcende hizmetin yeniden görülmesi veya ücret iadesi seçeneklerinden birini samsunga uygulayabilirsiniz firmalar tüketici hakem heyeti kararı olmadan müşterinin isteklerine cevap vermiyor bilginiz olsun
Akınhamdi
Active Level 2
Galaxy S
Sanırsam şu aşamada tek çözüm yolu bu gibi duruyor. Mevzunun bu kadar ciddiyetsiz ve üsten bakarcasına yönetilmesi insanı çileden çıkarıyor tabii
0 Likes
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Türkiyede kanunların açıklarında faydalanarak bu rahatlığa sahipler Avrupa'daki uygulamalarda böyle davranamıyorlar o sebepten hakkını herkes aramalı
fatihkuzen
Active Level 7
Galaxy S
*#0*# tuslayip menüde tek renkli ekran testlerine bakarak ayni çizgilerin çıkıp cikamdigina bakarmisiniz. Eğer orada da çıkıyorsa ekran kusurludur. Bilirkişer pek bilmiyorlar işi. Burda yaparsa delil olur. Fotosunu çekin saklayın.
0 Likes
Akınhamdi
Active Level 2
Galaxy S
Sorun ana renklerden ziyade koyu renklerde kendini belli ediyor. Karanlık mod açıkken neredeyse hemen her uygulamada o çizgiler gözüme takılıyor
0 Likes
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Evet bilir kişinin işi bilmeyeni var o sebepten belirgin olmalı birazda şans kime denk geldiği ben bilgisayarı verdiğimde işi bilen birine dek geldim benim düşündüğüm gibi üretim hatası raporu tuttu
0 Likes