cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 FE Mağdurları

(Topic created on: 05-27-2021 06:21 PM)
1837 Views
uykututmuyor
Active Level 3
Options
Galaxy S

Merhaba,

İlk olarak şunu söylemek istiyorum mod arkadaşlar her konuda aynı cevapları yazıp sanki sorunlar çözülmüş gibi konuyu kitliyorsunuz, bu S20 FE mağdurlarını daha fazla üzüyor ve geriyor. Bence böyle yapmayın. Bırakın insanlar düşüncelerini özgür bir şekilde dile getirsinler. 

Benim görüşüm; Samsung Türkiye illaki aksiyon alıp S20 FE konusunda mağduriyetleri giderecektir bu diğer ülkelerde olduğu gibi değişim veya iade şeklinde olabilir ama bu süreci başlatmak için önce değişim yapılacak cihazların gelmesi lazım şuan Samsung Türkiye ekibinin de eli kolu bağlı, bekleme sürecindeler. Çok sayıda şikayet olduğu için durumu idare etmeye çalışıyorlar. Onlara da sabırlar diliyorum.

Samsung Global, Türkiye ekibini çok zor durumda bıraktı. Ama mağdurları da anlamak lazım insanlar pişmanlık yaşıyor.

Bu durum en azından çok yakında bir aksiyon alınacağına ve tüm mağduriyetlerin giderileceğine dair resmi bir açıklama ile daha iyi idare edilebilirdi. Sonuçta Samsung Global resmi açıklama yaptı ve Exynos işlemcili S20 FE üretimi durduruldu.

Samsung Türkiye'den de bir resmi açıklama gelmesi lazım. Mağdurları biraz rahatlatın, güven verin en azından. 

Ben kısa süre içerisinde aksiyon alınıp gereği ne ise yapılacağına inanıyorum. Sizin düşünceleriniz ne?

Mod arkadaşlar bırakın insanlar düşüncelerini dile getirsin. Konu S20 FE olunca hemen konuyu kitliyorsunuz. Bu müşterilerinize karşı saygısızlık değil mi? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba uykututmuyor,

Güncelleme hakkında görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. Isınma durumu için size gerekli bilgilendirmeyi yapmak durumundayız.  Sizlerden gelen görüş ve yorumlar, bizim için her zaman çok değerlidir. Tüm çabamız, memnuniyetinizin artarak devam etmesi içindir. Sizleri her zaman aramızda görmekten, son derece mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz. 

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
Galaxy S
Çok doğru söyledin kardeşim
HxBxS
Active Level 6
Galaxy S
s20+ kullanıcısıyım ama fe kullanıcılarına saygım sonsuz yardır kardeş... benimde bir soru konularım kapatıldı yorumlarım silindi... yardır gitsin 😁😁
SAMmembers
Active Level 9
Galaxy S
Samsung, çürükleri sattı; neden şimdi değiştirsin ??
uykututmuyor
Active Level 3
Galaxy S
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Samsung dev bir marka ve özellikle üretimi durdurulmuş, çok sayıda şikayet alınan bir cihaz üzerinden müşterilerini mağdur etmeyecektir kanısındayım. En azından öyle olacağını umuyorum. Bu ayıplı mal sonuçta. Bizler daha çok sesimizi duyurmalıyız.
uykututmuyor
Active Level 3
Galaxy S
Ben de diğer S20 FE kullanıcıları gibi pişmanlık içerisindeyim. Bırak oyun oynamayı (telefonumda hiç oyun yok) normal gündelik kullanımda dahi kronik sorunları yüzünden cihaz beni çileden çıkarıyor.
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba uykututmuyor,

Güncelleme hakkında görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. Isınma durumu için size gerekli bilgilendirmeyi yapmak durumundayız.  Sizlerden gelen görüş ve yorumlar, bizim için her zaman çok değerlidir. Tüm çabamız, memnuniyetinizin artarak devam etmesi içindir. Sizleri her zaman aramızda görmekten, son derece mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isteriz. 

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD