cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 FE Isınıyor

(Topic created on: 05-18-2023 09:56 PM)
270 Views
Roflelikedy
Active Level 3
Options
Galaxy S

Telefonumu alalı 10 gün oldu. Axxzon üzerinden satın aldım. 128 gb 6gb ram modeli. Telefonumun 30 GBı dolu ayrıca ekstra hafıza kartı da ekli. Oyun oynamıyorum, sosyal medya için kullanıyorum. Ancak günün bazı bölümlerinde telefonumun ciddi ısındığını **bleep** ettim. Ve sanki şarjı çabuk bitiyor, günde 2 kez şarj ihtiyacı duyuyor. Bu durum neden olabilir çözüm nedir? Servise göndermeli miyim? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy S
Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa ayrıntılı cevap için Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Veya Samsung Members > Destek > Hata Raporları > Güç / Batarya > Şarj bölümünden sorunu yazarak hata raporu oluşturup gönderin. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca cevap yeterli olmazsa yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmediyse donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır zaten.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın (basit olarak düşünmeyin, cidden etkili, cihazınızın ekranınızın az bile açık kalması bataryayı etkiler).
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin (orta düzey güç tasarrufu yeterli olacaktır).
- Ekran yenileme hızını "60 Hz" olarak kullanın.
- Gereksiz uygulamaları kapatın veya direkt cihazınızdan kaldırın.
- Çok etkisi olmasa da ekran modunu "Doğal" olarak kullanın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları "uyku" moduna alın.
- Uygulamaları "derin uyku" moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda/uzun zaman kullanmayacaksanız).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

View solution in context

13 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
120 Hz kullanıyorsanız ısınabilir. Karanlık modda kullanmaya çalışın. Pil süresini 1 2 saat artırıyor. Gerekmediği sürece 120 Hz kullanmayın. Gereksiz ayarları kapatın. Nfc gibi , bazen konum gibi.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
120 hersi niye kapatsın abi ya sonuçta o kadar para vermiş bu özellikleri kullanmak için mantıksız olur bu kusura bakma
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
120 Hz gerekliyken açmak daha mantıklı mesela film izlerken 120 Hz in faydası yok sinema filmleri 24 yada 30 kare ile çekiliyor. Ya da max 60 kare veren bi oyunda 120 Hz i açarsan gereksiz olur.
0 Likes
Roflelikedy
Active Level 3
Galaxy S
Konum ev dışında olmadığım sürece hep kapalı ancak 120 Hze kıyamıyorum, önceki telefondan sonra kullandıkça mutlu oluyorum o akıcılık çok hoşuma gidiyor 🥹 En azından biraz hevesimi almak istiyorum ama ısınma problemi keyfimi kaçırdı 🥲
zedphone
Active Level 6
Galaxy S
Dünyanın en saçma tavsiyeleri.. adam neden üst düzey telefon alıyor eğer 120 hz kullanmayacaksa zırt pırt kalite düşürecekse.
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Saçma değil her oyun uygulama video 120 Hz desteklemiyor. 2 saatlik filmi izlerken 120 Hz kullanırsan sana faydası olmaz. 60 Hzle aynı görüntü alırsın. Samsunglardaki oyunların çoğu 60 fpsden yukarı gitmiyor. 120 Hz açsan da 60 Hz performansı alırsın.Gerekli olmadıkça kullanma diyorum. Ben de S20Fe kullanıyorum. Telefonda adaptif yenileme olmamanın zararları işte.
0 Likes
zedphone
Active Level 6
Galaxy S
Dostum anladım demek istediğini ama bu genelde '120hzi kapat' şeklinde gelen bir tavsiye
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Napıyosa yapsın daha kimseye tavsiye vermem pil için buradan yardım istiyorsa herkesin yazacağı şeyler aynı olur :(
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Smg 780 f model kodlu s20fe modeli kullanıyorsanız ısınma durumu olması gayet normal durum olarak karşılanmalıdır kronik sorunlu bu seçeneği.
S20fe modelin Snapdragon smg 780 g model seçeneğini kullanıyorsanız gerçekten elde tutulamayacak kadar aşırı derecede ısınıyorsa cihazda fabrika çıkışlı hatalı üretim olabilir Ben de Snapdragon işlemcili seçeneğini kullanıyorum Çok şükür memnunum telefondan ayarlar yazılım güncellemesi indir ve yükle bölümüne girerek yazılım güncellemesi bulunuyorsa yazılımını güncelleyin Eğer yazılımı güncelse de telefonunuza yeni gelecek Yazılım güncellemesini bekleyin Eğer telefonunuza yeni gelecek yazılım güncellemesinden sonra da sorunu çözülmezse ayarlar genel yönetim sıfırla fabrika ayarlarına sıfırla bölümünden cihazınızı sıfırlayın telefonunuzun yine düzelmediği durumunda yetkili servise en son çare olarak kontrol ettirmek için gönderin Samsung Çağrı merkezini arayarak servis hakkında bilgi alabilirsiniz. 4447711