cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 FE Şebeke Sorunuyla Karşı Karşıyayım

(Topic created on: 03-07-2021 02:25 PM)
1818 Views
BLL00
Beginner Level 3
Options
Galaxy S

Bundan önce iphone kullanıyordum bu şekilde şebeke sorunu hiç yaşamadım ne zaman bu cihazı aldım hattı taktım sorunlarım başladı 

Cihaz sorunsuz çalışırken şebeke çekiyorken ekrana bildirim geliyor şebekeye ulaşılamıyor buda yetmiyor o an karşıda ki arayan kişiler bana ulaşamıyor buda yetmiyor bende arama yapamıyorum arama yapabilmem için telefonu uçuş moduna alıp geri açmam gerekiyor yada cihazı resetlemem gerekiyor işim gereği gerçekten çok mağdur oluyorum 
4 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim

Böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm sana tavsiyem ilk öncelikle

Durumun incelenebilmesi için samsung members üzeriden hata raporu göndermeni tavsiye ederim bir kontrol sağlansın cihaza
kardeşim duruma göre sizi yetkili servise gönderebilirler
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy S
kardeşim aynı sorunu s6 yaşamıştım ben... telefonu degisme kadar gittim.. bu sorun kendi bulduğum cozumler var ag ayarlarını sıfırla 4.5 g bi surelgine kapatın. telefonu.. kapatıp açınca da duzeliyor.. ama 4.5 g kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 3g de kullanin yada servise verin büyük ihtimal sorun çözülmuyeck serviste.
0 Likes
Galaxy S
4.5 den kaynaklanıyor cekmedigi yerdr sebeke duser
0 Likes
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba BLL00,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir durum yaşadığınız için üzgünüm.

Bunun için bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için; Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri > Otomatik olarak seç bölümüne izin verilmelidir. 

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes