cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20 ŞEBEKE SORUNU

(Topic created on: 07-11-2020 10:48 AM)
6442 Views
idogozkan
Active Level 3
Options
Galaxy S

Arkadaşlar kullanıcı olarak kullanıcı deneyimleri mi sizinle paylaşmak istiyorum yaklaşık iki haftadır s20 kullanıyorum cihazımın şebekesi sürekli 2G ye düşüyor bulunduğum yerde şebeke sıkıntısı olmamasına rağmen cihazın böyle bir tepki de bulunması hayret verici bir önceki s10 plus a geri dönmek zorunda kaldım

image

9 Comments
Galaxy S
şebeke sorununu telefonun sorunu değilde operatörün sorunu olabilir
kullandiginiz operatörü arayarak sorununuzu anlatip bu sorununuza müdahale edebilir ve 4.5g cekmesi sağlanabilir
ve cihazinizdaki gb paketi bitincede otomatikman 2g ye düser
onuda kontrol etmismiydiniz?
idogozkan
Active Level 3
Galaxy S
internet paketiyke alakalı olduğunu düşünmüyorum tamamen donanımsal
0 Likes
Umut112
Active Level 5
Galaxy S
Ben de s10e kullanıyorum geçen günlerde telefonda konuşmam kesildi tüm şebeke sinyalleri söndü felan sonra wifi araması aktif oldu 4.5g sıfır çekimdeydi bence bazen hatlarda sorun oluyor çünkü aynı durumu çok nadir de olsa s8 plus da da yaşıyordum.
Galaxy S
evet yuksek ihtimalle hatlardan dolayi olusan bir sorun
keske s20 de klasaydin bu sorunlari duzeltmen cok kolaydi idogockan
idogozkan
Active Level 3
Galaxy S
aradım bulunduğum yerde abim de Vodafoneli oda s10 kullanıyor aynı operatör onun full benim çekmiyor donanım la alakalı
0 Likes
Galaxy S
hayir senin hatta bir sorun oluşmuş olabilir
0 Likes
Umut112
Active Level 5
Galaxy S
vodafone hmm turkcell hat deneme şansınız var mı farklı operatörlerde de aynı sorunu veriyorsa sıfırlamayı deneyebilirsin sorunun hala devam ettiği taktirde evet donanımsal bir arıza vardır.
Galaxy S
qynen bazen vodefon hata verebiliyor
0 Likes
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba idogozkan,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Bunun için bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;"Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > 4.5G seçeneği aktif duruma getirilmelidir.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​ Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz.

Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen en yakın Samsung servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes