cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S10e kasma sorunu

(Topic created on: 02-06-2021 08:45 PM)
120 Views
Kaplumbalık
Beginner Level 4
Options
Galaxy S

Telefonumu fazla yormam ve deposu yüzde 50 dolu. Güncelleme sonrası menü de gezerken sıkıntılar kasmalar yaşıyorum. 

Örneğin arama tuşuna bastığımda animasyon geç yükleniyor. Bazı menülerde yukarı aşağı kaydırırken fazlasıyla kasma yaşıyorum. (örn. ayarların içindeki uygulamalar bölümü)
Ya da ses açma tuşuna bastığımda animasyon gecikiyor. 
Bu tarz optimize problemleri var galiba. Çünkü uygulamarın içine girdiğimde hiç sorun yaşamıyorum. 
Öncesinde en ufak kasma yoktu güncelleme sonrası sıkıntı yaşıyorum. 
Aynı sorunu yaşayan var mı? 
2 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim

Bende S10 plus kullanıyorum 1.30 saattir android 11 kullanıyorum bende henüz bir kasma sorunu yaşamadım sana tavsiyem yeni gelen galaxy store üzerinden one yı ana ekranı güncellemesini yapınız sorununuz düzelebilir birde kardeşim yeni yapıldıysa cihazı yeniden başalyın yada kardeşim

Cihazı yedek alıp sıfırlama işlemi yapabilirsiniz
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Kaplumbalık,

 

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

 

Teşekkürler.
MOD