cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S10e Andorid 12 sonrası yedekleme yapamıyorum

(Topic created on: 01-30-2022 01:19 AM)
63 Views
BesiktasJK
Beginner Level 5
Options
Galaxy S

Arkadaşlar dün s10e telefonuma andorid 12 güncellemesi yaptım. Bugünde temiz kurulum yapmak için telefonu yedekleyip sıfırlama yapacaktım ancak Windows bilgisayarımda smart switch ile yedekleme işlemini başlattım. 7 saat bekledim ama yedekleme bitmedi normalde 2 ay önce yekedeleme yapmıştım 25 30 dakika içinde yedekleme tamamlanıyordu. Bu sorunu yaşayan veya s10e kullanıp andorid 12 den sonra smart switch ile yedekleme yapan var mı? Sorun bende mi yoksa andorid 12 sorunu mu?

3 Comments
faruk07
Active Level 7
Galaxy S
Samsung cloud gibi alakalı (ya da alakasız) gorebileceğin bütün samsung uygulamalarini galaxy storedan güncellemeyi dene. Belki sorun onlardan kaynaklıdır.
BesiktasJK
Beginner Level 5
Galaxy S
Tüm uygulamaları güncelledim. Smart switch eski sürüm olabilir diye silip tekrar en son sürümü kurdum ancak sorun düzelmedi.
0 Likes
Solution
Karpuzmelon
Active Level 4
Galaxy S

İnternet sorunu da olabilir. İnternetini kontrol ederek tekrar dene eğer çekimi iyiyse dosyaların ağırlığına göre kullanmış olduğun bilgisayardan da kaynaklabilir. Farklı bi pcde dene eğer gene aynı süreyi alırsan bu uygulama üzerinden hata raporu gönderebilirsin. Bakalım yazılımda mı sorun var

0 Likes