cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S10 e ANDROİD 11 GÜNCELLEMESİ AŞIRI ŞARJ TÜKETİYOR

(Topic created on: 02-05-2021 08:57 PM)
408 Views
yako
Active Level 4
Options
Galaxy S

arkadaşlar sizdeki cihazlarda da oluyormu %96 daki şarj 5 dakikada %91e düştü telefonla uğraşmadan harcadı 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba yako,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Samsung Members uygulaması içerisinden "Yardım Alın > İnteraktif Kontroller > Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz. Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için de hata raporu gönderebilirsiniz. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

15 Comments
Galaxy S
Android 11 one ui 3 daha çok yeni bu tarz olayların yqşanması nor al bir sonraki güncellemelerde düzeltilicektir 1 ay beklemeniz lazım.
yako
Active Level 4
Galaxy S
güç tasarrufunda olduğu halde bitiyor çok güç tüketiyor bugün 2 oldu şarja taktım
Bayram32
Expert Level 2
Galaxy S
benimde cihaz s10+ eskiye oranla daha çok şarj yiyor gibi ama **bleep** düşme olmadı, sonraki güncellemede duzelir
Galaxy S
bataryanin optimize olmasını bekleyin
yako
Active Level 4
Galaxy S
optimize derken kardeşim nasıl yani
Galaxy S
şöyle kardeşim islemcide npu birimi bulundugu icin bu iki aylik kullanimina gore optimize ediyor
Galaxy S
Benimki bayağı iyileşti valla format atma şansın varsa bi dene istersen
yako
Active Level 4
Galaxy S
formatla düzeleceğini sanmıyorum Android 10da bukadar şarj harcamıyordu
Galaxy S
Garip valla %10 dan sıfırlanana kadar neredeyse 1 saat idare etti şarjdan çıkartıp instagramda 2 saat takıldım %15 civarı yedi ortalama uygulamalarda iyileştirme var ama seninki garip olmuş