cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S10 da Pubg Mobile

(Topic created on: 12-22-2019 07:56 PM)
225 Views
Zamazingo
Active Level 2
Options
Galaxy S

Galaxy S10 pubg mobil performansınız nasıl? Yorumlarınızı alalım. Benim gibi takılmalar yaşayanlar var mı?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Zamazingo,

Ben Eflatun, Samsung Forum moderatörüyüm.

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumu aşama aşama değerlendirmek isterim. 

Ortalama minimum sistem gereksinimleri için,

> Android 5.1.1 ve üzeri,

> 2 GB RAM,

> 3 GB Bellek alanı isteyen oyunda,

Cihaz özellikleriniz ise ;

Exynos 9820 8 çekidekli işlemci,

> 8 GB RAM 

> 128 GB hafızanız olduğunu düşündüğümüzde cihazın teknik olarak oyunu kaldırmama/sağlıklı çalıştırmama durumu mümkün değildir.

Elektronik cihazlarda her zaman karşılaşılabilecek sorunları da ele alarak değerlendirmemizde bile cihazınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını " Cihaz Bakımı " kısmından kontrol edebilirsiniz. 

Daha fazla detay için : https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-device-maintenance-application/

sayfadan yardım alabilirsiniz.

Tüm bunların dışında cihaz sağlıklı çalışıyor ve buna rağmen oyunda sorun yaşanıyor ise her ihtimale karşı yapılabilecek işlem cihaz yedeğini aldıktan sonra ,

Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarını Sıfırla işlemini gerçekeştirip sadece sorun yaşadığınız uygulamanızı ( oyununuzu ) yükleyerek farklı bir uygulama vs. yüklemeden kullanmanız tavsiye edilir zira farklı uygulamalar (özellikle arka planda çalışırken ) oyununuzda senkronizasyon sorunlarına yol açabilir.

Yedek almak için : https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/samsung-akilli-telefonlarda-hesap-yedekleme/  ilgili sayfadan yararlanabilirsiniz.

Bunların dışında ele almamız gereken bir başka ve çok önemli bir husus daha vardır ki cihazlar oyunlar için direkt olarak üretilen ürünler değildir. Gelişim tarihi de göz önüne alındığında, akıllı telefonların üretiminden sonra bu tarz mobil oyunlar üretilmiştir.

Genel olarak toparlayacak olursak, tüm yapılan işlemler sonucunda sorun devam etmesi halinde, her zaman Samsung yetkili servislerinden destek alabileceğiz gibi, uygulama sağlayıcınıza da senkronizasyon sorunu ile alakalı bildirimde bulmanızda fayda olacağını düşünmekteyiz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
MrKuzey
Active Level 5
Galaxy S

Ben S10 Plus cihazı ile oynuyorum gayet akıcı ve performanslı 

KaanErsoyS23
Active Level 8
Galaxy S

telefonun özelliklerine göre hiç kasmaması lazim bi sıkıntı olabilir telefonunda

0 Likes
Zamazingo
Active Level 2
Galaxy S
Arkadaşım s8 le takılmadan oynuyordu. Ben ise s10 u yeni aldiğimda takılıyordu. 3 aydır oyuna girmiyorum o da ayrı bir konu.
0 Likes
AndrewMallams
Active Level 7
Galaxy S

Bence takılmalar normaldir PUBG gibi ağır bir oyunun mobile tam olarak optimize edilmesi neredeyse imkansız.

Zamazingo
Active Level 2
Galaxy S
3 aydır oyuna girmiyorum aslında. Ama sırf bu guncellemeyle düzelmiş mı diye denemek icin girip bakıcam.
0 Likes
AndrewMallams
Active Level 7
Galaxy S
İnşallah düzelmiştir.
0 Likes
Solution
User0000003
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Zamazingo,

Ben Eflatun, Samsung Forum moderatörüyüm.

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumu aşama aşama değerlendirmek isterim. 

Ortalama minimum sistem gereksinimleri için,

> Android 5.1.1 ve üzeri,

> 2 GB RAM,

> 3 GB Bellek alanı isteyen oyunda,

Cihaz özellikleriniz ise ;

Exynos 9820 8 çekidekli işlemci,

> 8 GB RAM 

> 128 GB hafızanız olduğunu düşündüğümüzde cihazın teknik olarak oyunu kaldırmama/sağlıklı çalıştırmama durumu mümkün değildir.

Elektronik cihazlarda her zaman karşılaşılabilecek sorunları da ele alarak değerlendirmemizde bile cihazınızın sağlıklı çalışıp çalışmadığını " Cihaz Bakımı " kısmından kontrol edebilirsiniz. 

Daha fazla detay için : https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-device-maintenance-application/

sayfadan yardım alabilirsiniz.

Tüm bunların dışında cihaz sağlıklı çalışıyor ve buna rağmen oyunda sorun yaşanıyor ise her ihtimale karşı yapılabilecek işlem cihaz yedeğini aldıktan sonra ,

Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarını Sıfırla işlemini gerçekeştirip sadece sorun yaşadığınız uygulamanızı ( oyununuzu ) yükleyerek farklı bir uygulama vs. yüklemeden kullanmanız tavsiye edilir zira farklı uygulamalar (özellikle arka planda çalışırken ) oyununuzda senkronizasyon sorunlarına yol açabilir.

Yedek almak için : https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/samsung-akilli-telefonlarda-hesap-yedekleme/  ilgili sayfadan yararlanabilirsiniz.

Bunların dışında ele almamız gereken bir başka ve çok önemli bir husus daha vardır ki cihazlar oyunlar için direkt olarak üretilen ürünler değildir. Gelişim tarihi de göz önüne alındığında, akıllı telefonların üretiminden sonra bu tarz mobil oyunlar üretilmiştir.

Genel olarak toparlayacak olursak, tüm yapılan işlemler sonucunda sorun devam etmesi halinde, her zaman Samsung yetkili servislerinden destek alabileceğiz gibi, uygulama sağlayıcınıza da senkronizasyon sorunu ile alakalı bildirimde bulmanızda fayda olacağını düşünmekteyiz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes