cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Rem Plus özelliği hakkında

(Topic created on: 09-01-2023 01:18 PM)
403 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Selamünaleyküm herkese. Bildiğiniz gibi bazı model cihazların çoğunda ramplus özelliği bulunuyor çoğunda demeyeyim de Android 13 kullanan cihazlarda Android 12 sürümünü kullanan cihazlarda var mı onu bilmiyorum.

Android 12 sürümünü kullanan cihazlarda da Belki de vardır Neyse Bu çok da önemli değil bu detayı. Sayın Samsung yetkilileri bu açılan konu özellikle size özel odaklı açılmıştır.
Rem Plus özelliği çoğunlukla orta segment cihazlarda ve orta segmentin üstünde daha Kaliteye sahip cihazlarda bulunuyor Ancak bu özellik bazı giriş seviyesi cihazlarda Android 11 sürümünü kullanan bir cihazda Mesela bu özellik bulunmuyor bu ramplus özelliği bildiğiniz gibi cihazın içerisinde bulunan fiziksel RAM kadar işlem sağlamıyordur takviye olarak özellik olarak bulunuyor mesela Galaxy a34 a24 a33 a54 a53 s20 20 serisi s21 serisi s22 serisi s23 serisi gibi model cihazlarda ramplus özelliğinin ne işi var Ne gereği var orta segment olarak çoğunluğunu yazmadım bazılarına örnek olarak gösterdim bu tür cihazların donanım paketi zaten neredeyse kasma donma yapmadan çalışabilecek kadar yeterli bir seviyede rem Plus'ı bu tür cihazlara vermek yerine daha çok giriş seviyesi model cihazlara odaklı bu özelliği verseniz daha iyi olurdu size tavsiyem cihazlara Bir yazılım güncellemesi yayınlayın yazılım güncellemesinde ramplus özelliği bulunan orta segment model telefon ve tabletlerden ve orta üst segment model telefon ve tabletlerden ve amiral gemisi segment telefon ve tabletlerden ramplus özelliğini geri çekin giriş seviyesi model 2019 yılı ve sonrası içerisinde çıkan bütün giriş seviyesi Tabletlere ramplus özelliğini Ayrıca telefonlara da vermenizi tavsiye ederim Örneğin 6 GB Ram'i olan bir cihazın rem Plus özelliğine ihtiyacı yoktur ama 2 GB Ram'i olan veya 3 GB veya 4 GB Ram'i olan bir telefonun veya tabletin belki rım Plus'a ihtiyacı olabilir bu tür donanımı düşük cihazlara bu özelliği sunmak daha mantıklı olur bence. Bir şirket olarak cihazı nasıl tasarlayacağınızı ne tür özellikler koyacağınızı fiyatı vesaire bunları ayarlamak için yapmak sizin görevinizdir Ben de bir Kullanıcı olarak size böyle bir geri bildirimde bulunmak istedim.

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba ahmed_turğut,

 

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekte ve ilgili birimlere iletmekteyiz.


Teşekkürler.
MOD

View solution in context

13 Comments
sabırekren
Active Level 7
Galaxy S
Bence giriş seviyesi telefonların ram plusa sahip olması pekde bir **bleep** yaratmaz
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Zaten RAM'i 6 GB ve üstü olan telefon tabletlerde de gerek yok
0 Likes
SAMET-A23
Active Level 9
Galaxy S
Elinize sağlık
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Inşaallah teşekkür ederim
0 Likes
özcansksks
Active Level 6
Galaxy S
Giriş seviyesi cihazların depolama okuma hızları zaten yavaş oluyor. Ram plus olsa telefon daha yavaş çalışır. Birde olmamasının bir sebebi daha var, kendi sorduğunuz soruyla yanıtlamış oluyorsunuz adı üstünde giriş segmenti.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Tamam da RAM miktarı 6 GB ve üstü olan bir cihazda RAM Plus özelliğine ne ihtiyacı var
0 Likes
Galaxy S
Aslında her kullanıcının kullanım şekli farklı oldugu için her segmente veriliyor(12 ve üstü).Örneğin,kişi piyasadaki en ağır oyunları oynarken,müzik açıyor ve baska bir oyunu veya belgeyi de işleme sokabiliyor.Böyle olunca cihaz amiral model bile olsa ram+'a ihtiyaç duyabiliyor.Yoksa evet amiraller ve orta segmentlerde çok yüklenmezsen gerek yok ama ya yüklenen kişiler ne olacak?Bu sebeple dağıtımda segment ayrımı yapılmamıştır.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bak zaten RAM miktarı 6 GB ve üstü olan orta sınıf modellerde amiral gemisi cihazları da kat bunun içine o RAM kolay kolay da olmaz ama giriş seviyesi cihazlarda Örneğin bir cihazın RAM'i 2 GB ise zaten Birazını sistem alıyor sana bir GB ya kalır ya da kalmaz Asıl bu cihazların ihtiyacı var O özelliği belki de RAM miktarı 6 GB ve üstü cihazlarda ramplus özelliği var ya hani cihazların donanımı iyi olduğu için biz bu özelliğin gerekli olduğunu **bleep** edemiyoruz dur Ama eğer bu özellik giriş seviyesi telefon Tabletlere gelirse işe yarayıp yaramadığını özellik gerçekten iyi ve belki de o zaman anlayabiliriz.
Galaxy S
İkisinde de,12 ve üstü olanlarda var farkındasın değil mi(yani senin istediğin yapılmış)?Sen istiyorsun ki giriş seviye olupta,yazılımı 12'nin altında olanlara da gelsin ama orta ve üst segmente gelmesin?Neden rahatsız oldun ki?Sonuçta o kullanıcıyı ilgilendiriyor ve alt modele verilen neden üst mkdele verilmedi deyip dava açılır ve açan kazanır.
0 Likes