cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Product Manager'dan Samsung'a

(Topic created on: 02-04-2023 12:09 AM)
246 Views
BilgeProductManager
Beginner Level 4
Options
Galaxy S

Merhaba SAMSUNG, belli ki product manager ihtiyacınız var çünkü çok küçük bir UI/UX güncellemesi bile gelmedi. Seve seve SAMSUNG GLOBAL'de bu rolü üstlenirim.

Android 11 ve 12 ile spotify dynamic notification bar kaldırıldı. Albüme göre renk değişimi yapmıyordu. Örnek resimleri aşağıya bırakıyorum

Screenshot_4.png

Android 10 iken yukarıdaki gibiydi.

Screenshot_7.png

Android 11 ve 12'de bu hale gelmişti. Google tam olarak batırdı. Neyse ki içlerinden akıllı biri "abi biz n'apıyoruz?" dedi ve 

Screenshot_6.png

Android 13 ile bu eski güzel haline geri döndürdüler. Xiaomi, Pixel ve birçok android işletim sistemli telefon bunu uygulamaya soktular. Bilin bakalım kim aylardır bunu minnacık bir update ile uygulamaya sokmadı? Sizlere düşünme fırsatı veriyorum. Bunu okurken düşündüğünüzü umarak cevaplıyorum. S A M S U N G.

Sayın Samsung şu an internette tüm kullanıcılar bu güncellemeyi getirmeniz için sizlere yalvarıyor. ONE UI 5 resmen ölü bir tema ile çalışıyor. Asla responsive değil. Geliştirilmesi gereken tonla özellik var. Eski xioami kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki, yazılımsal ve özgürlük anlamında samsung yakın bile değil. Böyle en yakınından geçiş yapamıyor. S21+ kullanıcısı olarak inanılmaz mutsuzum. Zaten telefonumu yeni almış olmama rağmen pil ömrü aşırı kısa sorun yaşıyorum. Exynos işlemci sağolsun, bataryayı tüketmiyor resmen emiyor. 

Samsung sizlerden rica ediyorum Dynamic Spotify Notification Bar'ı geri getirin. Çok basit bir güncelleme sadece default android ayarına geri çekin. Zaten eski güzel haline geri dönecektir.

#ProductManager #ProductOwner #GlobalBrandExecutiveDirector arayışınız varsa bunu beni arayarak konuşabilirsiniz. 

Umarım SAMSUNG UI/UX Design departmanındaki product elemanı yattığı yerden kalkıp iş yapmaya başlar.

Herkese sağlıklı yıllar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun. 

EDIT: Yahu websitenizde bile hata var. Gerçekten kafayı sıyıracağım. Sub Categories kısmında aşağıda çıkan kategorilerden birini seç diyor. Kategori göstermiyor. Kendin bir isim yazdığında böyle bir kategori yok diyor çünkü seçim yapmıyorsun haliyle böyle bir hata veriyor. Yarım saat boyunca tarayıcı değiştim. En son boş bırakıp bu gönderiyi atabildim. Samsung her ne yapıyorsan kendine gelmelisin dostum. Sen küçük no name şirket değilsin.

3 Comments
Dnztech
Active Level 5
Galaxy S
Yazılım noktasında Samsung zayıf. Lg den geçmiş birisi olarak söylüyorum.
Galaxy S
Yazılım noktasında samsung yeni kurulmuş bir startup. Xiaomide yaptığım özelleştirmeler hayatımı kurtarıyordu. Samsungta bir uygulama için "titreşimli bildirim" modu yok. Ya sesli ve titreşimli çalışıyor ya da sessiz.

Şunu yapmamak komik.

Uygulama içinden titreşime al der şimdi bir tane moderatör gelip hahaha. Xiaomide direkt hangi kişiye kadar bildirim ayarlayabileceğim sekme vardı.Screenshot_20230204_074629_Settings.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
One ui 5 de özellikle çok fazla tasarımsal hata var.