cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Planlı Eskitme Skandalı!!

(Topic created on: 05-11-2022 12:23 PM)
252 Views
jcifud7fr
Active Level 4
Options
Galaxy S
Kardeşlerim Selam,

! Bu forum gerçeklere ve benim kişisel yorumlarima dayanmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın kendi cihazlarına pil konusunda sözüm ona"sizi önemsiyoruz" adı altındaPlanlı Eskitmeye gittiğini gördük, bu durum meydana çıkınca geri adım attılarŞimdilik!

Peki Samsung ne yaptı GOS'dan açılımı Game Optimizing Service'den telefonları yavaslattigini yine sözüm ona"sizi düşündük" adı altında yaptı ve daha sonra duyulunca geri adım atarak GOS'u kapatma seçeneği sundu Şimdilik.*Bu ayar yalnızca desteklenen modellerde
*Ayar için; Game Launcher > Daha Fazla > Game Booster > Labs > Alternatif Oyun Performansı 《AÇ》şeklindedir.

Burası Yalnızca Samsung Türkiyeyi İlgilendirir;

Telefonlarımızı, TV ve Tabletlerimizi ilk günkü gibi kullanmak istiyoruz bunu sağlamak zorundasınız ve bunu isteyen bir tek ben değilim eminim buna.

Güncellemeler; 

Samsung bir firma dışında bir yazılım üreticisidir ne demek bu S A M serisi vb. seriler uretiyorsaniz herkese vaadettiginiz günlerde güncelleme vermek zorundasınız.

Siz bunu geciktirdiginiz zaman 1 ay kadar bir süreye herkes için bir güvenlik açığı oluşuyor, kaç gündür A71 serisi kullanıcıları çırpınıyor ve eminim ben bunu paylaşsam da sonuç değişmeyecek ama en azından bu forum uyanış olsun herkese.

Planlı Eskitme Nedir?
Yazılımsal ozellikelrin kısıtlanması ve habersizce bazı özelliklerin kapatılması işte bu Planlı Eskitmedir. 

Örnek;
Galaya S20 deLive Messages özelliği şuan var mı bir baksın kullanıcılar kaldırıldı...

! Değerli Samsung Türkiye bu forumdaki amaç sizlere sesimizi daha iyi duyurmak dışında bir şey değildir.

Teşekkürler...

Yorumlarınızı bekler ve katılımınızı isterim...
18 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
%100 katılıyorum kardeşim
jcifud7fr
Active Level 4
Galaxy S
Nevaryav kardeşim,

Yorumunuz için teşekkürler..
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Samsun cep telefon ilk bu senede kullanmaya başladım umarım pişman etmezler...şuana kadar bir sorun yaşamadım...A52
jcifud7fr
Active Level 4
Galaxy S
_YILDIRIM_ kardeşim

Yorumunuz için teşekkürler
KULLANICI324
Active Level 9
Galaxy S
Bakbalım bana denk gelsin o hata nasıl mahkemeye başvuruyorum bu telefonları almak zor ha çok şükür benim durumum var normal başka telefona geçerim ama diğer durumu olmayan insanlara ne olucak sözde güncelleme veriyoruz diye cihazları yavaşlatıyorlar
jcifud7fr
Active Level 4
Galaxy S
TABS6LITE_A03S kardeşim,

Yorumunuz katılımınız için teşekkürler
KULLANICI324
Active Level 9
Galaxy S
Rica ederim kardeşim ne demek
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Malesef tum markalar yapiyor kercekten bu olay olmasa 5 sene kulanan 8 9 yil da kulanir ama
jcifud7fr
Active Level 4
Galaxy S
ben006 kardeşim

Katılımınızı için teşekkürler