cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Pil değişim

(Topic created on: 06-21-2022 12:05 AM)
452 Views
joker3453
Active Level 3
Options
Galaxy S

Herkese selamlar birsey merak ediyorum s22 cihazımın batarya performansından hiç memnun değilim işim gereği sürekli telefondayım günde 3 kere şarj ediyorum  eee telefonu da çok sevdik ihtiyaçlarımı karşılayabiliyor  yani uzun lafın kısası bu cihazı götürüp servise kardeşim  mevcut batarya boyutunda daha yüksek mah kapasitede batarya ile değiştirin parası neyse de vereceğim desem değiştirirlermi umud ediyorum belki samsung yaptığı hatanın farkına varıp servislere  yeni bataryalar gönderir de milletin mağduriyeti giderilir.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy S
Merhaba

Ne yazıkki yeni nesil, yeni çıkan telefonlarda "Değiştirilebilir Batarya" özelliği bulunmamaktadır. Eski telefonlarda vardı bu özellik.

3700mAh konulduysa yalnızca onu kullanabilirsiniz.
Bu konu hakkında detaylı bilgiyi Samsung Müşteri Hizmetleri'nden de alabilirsiniz tabii (444 77 11).

Bunun dışında, bataryanızın durumu için öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama>"Pil durumu" seçeneğini kontrol edin.

Sorun görünmüyorsa Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Ne yapmanız gerektiği yazar hata raporundan gelen cevapta.

Hata raporundan gelen yanıt sizin için yeterli olmazsa verilerini yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. 1-2 hafta içinde batarya kendine gelmiş olur. O zaman kesin bir karar verirsiniz.

Sıfırlama işlemi yetmezse ve bahsettiğiniz sorun uzun zaman daha devam ederse cihazınızın donanımsal kontrolü için Yetkili Servis'e gidebilirsiniz tabii.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ama efendim, şunu da ekleyeyim ki cihazınız daha yeni sayılır. Gelecek olan düzeltme güncellemeleriyle sorunlarınızın büyük bir çoğu çözülür. Yazılım Güncellemelerini de bekleyebilirsiniz isterseniz ama yine de detaylı cevap için Hata Raporu seçeneğini deneyin.

Ayrıca:

- Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
- Cihazı kullanmadığınızda güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
- Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
- Gereksiz uygulamaları kapatın.
- Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
- Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
- Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
- Arka ışık süresini azaltın.
- Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.
- Uygulamaları uyku moduna alın.
- Uygulamaları derin uyku moduna alın.
- Kullanmadığınız zamanlarda Uçak modunu açın (Bluetooth, Wi-Fi ve Mobil Veri gibi özelliklerin kapalı olması).
- Gerekirse telefonu tamamiyle kapatın (yine kullanmadığınız zamanlarda).
- Karanlık mod kullanın vb. şeyleri yapabilirsiniz.

Çok uzun oldu, üzgünüm :)

Teşekkürler, iyi geceler dilerim

View solution in context

18 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
S22 3700 mah değil mi o batarya iyi değil diyorlar
joker3453
Active Level 3
Galaxy S
Telefon çok fenaa yemin ederim tasarım falan on numara ama batarya doğru 3700 mah sabah 8 de fişten çekiyorum öğlen takıyorum bide akşam 6 7 de takıyorum berbat ötesi pili
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
3700 mah az sanki keşke 4000 mah olsaydı ama benim a51 4000 mah 1 günde gidiyor çabuk şarj bitiyor ama idare eder benim için sorun değil
0 Likes
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy S
Öyle bir şey mümkün değil kanka ama sen araştır belki bataryalı kılıflar bulabilirsin
joker3453
Active Level 3
Galaxy S
Bir umuttur yaşamak yoksa da kendi şarjlı kılıfımı tasarlayacagim
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Mahmut kardeşim kılıfla alakası yok 3700 mah bataryası kötü sadece ben epeyde araştırdım
0 Likes
Tanercelık
Active Level 7
Galaxy S
3700 ün kötü olduğunu bizde biliyoruz ama Samsung mühendisleri bilmiyor yada bilmek istemiyorlar. Ben kılıf takınca şarjı yok yer demedim bataryaya sahip kılıflar var 2 - 3 bin mah lık ondan alabilir dedim
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Anladım kardeşim
0 Likes
narcosis
Expert Level 5
Galaxy S
bunu Android te hic duymadim ama iosta yapiyorlar işe de yarıyormus sen yinede bir araştır derim