cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One ui 6 avrupa güncelleme takvimi hk

(Topic created on: 11-13-2023 10:17 AM)
1227 Views
abdurrahims24ultra
Active Level 10
Options
Galaxy S
 
image
 Galaxy Kullanıcılarına Heyecan
Verici Haber! 
One UI 6 Resmi Kullanıma Sunma Programi:
Z fold 5, Z flip 5, A34, A54: 13 Kasım
S22 Serisi: 15 Kasım
S21| S23 FE: 20 Kasım
A52'ler, A52: 27 Kasım
S21 FE: 24 Kasım
 
10 Comments
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy S
A34 ve A54 ün orta segment olup üst segmentten önce alması çok saçma 😀
Galaxy S
Samsung politikası güncel cihazlara ve satışlara oranla hareket ediyor. S22 flagship evet ancak bir A54/34 kadar kullanıcısı olmayabilir ve 1 yıl bile olsa daha güncel bir cihaz. S22 yine de sadece 1 gün arkada eğer bu güncelleme takvimi doğru ise.
0 Likes
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy S
Bu politikayla ancak Apple a geçişi arttırır başkada bir şey başaramaz s22 ve Z flip 4 kullaniyorum orta segmentten sonra alicak gosteriyor şimdi bu politikadan sonra Samsung alirmi amiral kullanicilari
0 Likes
Galaxy S
Şöyle anlatayım, eğer her segment için cihaz üreten bir firma surekli en üst segmentini ilk tutar ise bu sefer orta-dusuk segmentte büyük isyan ile karşılaşır. Çünkü diğer üreticiler de artık orta ve nadir de olsa dusuk segmentli cihazlara kullanıcı oranı ve alım gücünü hesaba katarak destek vermeye başladılar. iPhone için geçerli olmayan bir durum çünkü tüm iPhone modelleri amiral gemisi donanımları sahip ve orta segment en azından bizim ülkemizde malesef geçersiz. Cihaz yelpazesinin az olması ve güncelleme alacak cihaz sayısının da az olması iPhone için bir avantaj. Yelpaze artar ise özellikle ekonomik açıdan güçsüz kalan ülkelerdeki kullanıcılar daha cok alt ve orta segmente rağbet gösterir. Ornek veriyorum S veya Z serisinden alamıyorsun yani ekonomik durumun yetişmiyor alabileceğin seriler sadece A,M,F serileri. Peki sen ister misin A73 e neredeyse 20 bin lira para verip Samsung un sadece S ve Z serilerine önem verip her ay gerekli güncellemeleri ve güvenlik güncellemesini sunmasina rağmen senin cihazın 3 4 ay arkada kalsın? Tabikide istemezsin. Ve emin ol bir sonraki sene A55 modeli çıktığında A54 arkaplana çoktan atılmış olacak.
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy S
Samsung'un politikası çok yanlış bunun insanların ekonomik durumuyla ilgisi dahi yok watch 4 bile watch 5 ten önce güncelleme aldı en son, biz enayimiyiz gibi 10 bine telefon almak varken 25 k ya 30 k ya telefon alıyoruz onu demek istiyorum. Kimse fazla para verip geç hizmet almak istemez bu politika müşteri kaybettirir.
0 Likes
Galaxy S
Peki yine şöyle ele alayım senin için. Şimdi S22 ilk çıktığında aldın daha belki 1 ay 2 ay geçti çıkalı. Ancak bir baktın ki 6-7 ay sonra birden S23 çıktı. Suprize bak :). Eskiden yıldan yıla çıkan modeller artık 6-7 ay bandına düşmeye başladı. Watch4 uzerinden gideyim, şimdi sen Watch4 aldın en üst modelini sanırım 46mm oluyordu ve bir kaç ay sonra samsung sana Watch5 modelini yapıştırdı. Sadece Watch5 e önem verip sırf daha yeni daha iyi diye bir önceki modelin uzerinden yıl dahi geçmeden çöp gibi davranıp 2-3 ay daha geç güncelleme verse ve bir de bu güncelleme asiri hatalı olsa sen o dönemin parasıyla belki 6 belki 7 bin verdiğin saat için uzulmeyecek misin? Watch5 en iyi güncellemeyi en hızlı şekilde alırken cikis tarihi daha 6 7 olmuş cihazının anında eskiye düştüğünü görmek seni üzmez mi?

Ekonomik politika izlenilmesi gerekir. Eğer sen ornek veriyorum 20 tane S22 kullanıcısını önemseyip onun üzerine düşersen diğer 100 AXX kullanıcısını umursamaz ve satışlarında seni daha ileriye taşıyan modele üvey evlat muamelesi yaparsan kesinlikle büyük kayba girersin ve insanlar bir daha senin orta segmentini tercih etmez ve rakibin olası hamlesinde kemik musteri kadrosunu rakibine kaptirirsin. Üst segment'te ileri düzey kullanıcılar cihazı güncel tuttuğun için senden başka tercih etmese dahi eğer sen alt ve orta segment pazarını da hedefliyor isen onların da gönlünü yapmak zorundasın. Bir ülkede herhangi bir girişim yapmak istiyorsan yapacağın ilk şey ekonomik araştırma, tahmini pazar payı, tahmini gelir ve en başta alım gücünü hesaplamak zorundasın. Türkiye gibi bir ülkede 40-50 bin lira verip kaç kişi S veya Z serisinden telefon alabiliyor ve kaç kişi orta segmentten A5X,F5X,M5X gibi modellerden alım yapabiliyor bunu araştırmaz ve Allah ne verdiyse direkt pazara girersen 1 haftada kepenk kapatırsın bu da reputasyonuna ve marka imajına çok büyük bir çizik atar.
0 Likes
Galaxy S
Bunlar Avrupa da yayinlanacak Türkiye De Değil Avrupa Romumu Kursak?😂😂😂
Galaxy S

image


0 Likes
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy S
Watch 5 ne zaman alicak bilgin varmı
0 Likes