cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI vs İOS

(Topic created on: 06-12-2024 11:38 AM)
209 Views
Lahmacunn
Active Level 6
Options
Galaxy S
Yapay zeka çağını samsung başlattı (bence beklenti yarattığı heyecanı haketmedi) fakat Apple ın etkinliğinde vurguladığı özellikler cidden muazzam( mesajları tarayıp istenilen mesajı bulması, genmoji vb.). Apple güvenlik üstüne düşmesine rağmen bu şekilde bi chat gpt ile ortaklık yapması siriyi üst seviyeye çıkarması çok hoş bi durum. Biz daha bixy i kullanamıyoruz. Kısacası Samsung yapay zeka çağını mobilde öncü başlatan marka olarak daha ciddi davranmalı yoksa sadece başlatan marka olarak kalcak akılda. 
11 Comments
Galaxy S
Aynn Hocam samsung kendi elleriyle batıracak kendini
0 Likes
Lahmacunn
Active Level 6
Galaxy S
Bu gidişle öyle olacak. Android daha özgür olmasına rağmen bu etkinlikte apple bi tık daha rahat bir tavır sergiledi bazı konularda ki bunlarda gayet işe yarar özellikler. Bakalım samsung bi sonraki güncellemede sağlam ve en önemlisi sorunsuz bi şeyler yapması lazım
0 Likes
Galaxy S
Gemini ile aralarındaki var ne. Mesela bilmediğim için soruyorum.
Gemimi ye sorup yapamadığın şeyi ne galari fotoları mı sadece?
Ögrenmek için soruyorum
0 Likes
Lahmacunn
Active Level 6
Galaxy S
Hocam örneğin benim beğendiğim en iyi özellik bir kişi ile yaptığın konuşmada ki herhangi bir zamanda konuşulan konuyu söyleyip örneğin o kişi sana 2 ay önce film önermişti siriye onu sorunca o mesajlar taranıp sana buluyor. Çok pratik ve aşırı hoş bir özellik. Emoji üretme vs. etkinliği takip izlemenizi öneririm. Tabiki etkinlikte olduğu gibi hemen stabil çalışmaya bilir ama bu özellikler yapay zeka işte dedirtir.
0 Likes
Galaxy S
Baba bu özellik için de gidip 15 pro Max almam o kadar paraya yanlış anlama ben fanboy değilim zerrede işim olmaz şuan s23 kullanıyorum işlemci S.D diye en son Samsung s6 kullanmıştım.
Ama birşey alırken fiyat ve bana ne sağlıyacak dengesini önde tutarım.
Benim öğrendiğimime göre sadece bir tek işlemci üzerinde bu özellik hizmet vericek geçen sene en üst segment aldığın telefon artık eskidi benim bu yapmış oldukları karardan anladığım bu!!
Bunun içinde wp girer arama kısmına filim yazar bakarım üsenmem de 🤣
Tabi bu benim fikrim bence bu işi zamanla en sağlam yapacak firma Google çünkü devasa bir veriye ulaşma imkanları var her markadan ve her üreticiden çok daha fazla gücü olduğuna inanıyorum.
Biraz önce söylemeiş olduğunuz özelliği gemini ye sordum ve evet işlem yapamadı öğrenme aşamasında olduğunu dile getirdi ve bence bu işi basit bir şekilde halledebilir.
Lahmacunn
Active Level 6
Galaxy S
Hocam konu şu bir işin öncülüğünü yapıyorsun ama getirdiğin çoğu özellik düzgün bile çalışmıyor düzen tutturamadan piyasa salmışsın ki yapay zeka adı altında çıkardığı çoğu özelliğe yapay zeka demek komik olur yani. Sonra başka bir marka en güçlü rakibin çıkıyor ipi eline alacak özelliklerle bu işe adım atıyor. Yaptığımız sitem bu kısacası.
0 Likes
Galaxy S
Şuan Samsung en iyi yaptığı özellik dil desteği olsa sözlü çevirmen idi beni asıl heycanlandıran o yani çalıştığım işten dolayı çok fazla yabancı insan ile iletişimde olmam gerekiyor bu işi ise wp dan yazılı olarak yapıyorum.
Ama bu özellik eğer sağlanır ise telefon ile arayarak iletişim kurup işi hemen daha hızlı bir şekilde çözebilirim.
Yapay zeka asıl bu benim için yani 2 tuşa basıp yapacağım işi bana daha erken vermesi hoş güzel ama asıl konu benim yapamıyacağım işi bana YAPTIRABİLMESİ.
Asıl üstünde durulması gereken yer bu kısım olduğuna inanıyorum!!
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Muhazam olsa ne ise yarayacak aple 15 pro ve sonrasi alacak dedi 15 ve oncekiler almayacak samsung o yonddn daha ii
0 Likes
Lahmacunn
Active Level 6
Galaxy S
Hocam konuyu nerenizden anlıyonuz çok merak ediyorum. Ben özelliklerin güzel oluşundan bahsediyorum samsunga göre şuan bi tık daha iyi diyorum sen diyorsun bi önceki modele vermiyor.
0 Likes