cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 7 Android 15'i temel alıyor - Hangi yapay zeka özelliklerini beklemeliyiz

(Topic created on: 06-10-2024 05:14 AM)
258 Views
abdurrahims24ultra
Active Level 10
Options
Galaxy S

image

1. Bixby ve Sesli Asistanlar: - Bixby kendi AI/LLM entegrasyonunu alabilir - Gemini Nano'nun bir sonraki yinelemesi, set cihazlarla birlikte uygulanacak ve daha fazla yeteneğe izin verecek (samsung bu sefer umarım s8 serisinde söz verdiği gibi turkce dil desteğini de verir. Aksi takdirde vermeyecekse eğer Türkiye için bixby asistanı devre dışı bıraksın)
2. Video ve Görüntü Yetenekleri: - Düşük ışık koşulları için video işleme geliştirilebilir (AI ile) - Videolardan konuları çıkarabileceğiniz küçük bölümleri düzenlemek için videolar post olarak düzenlenebilir - Diğer potansiyel video yapay zeka özellikleri - Üretken Doldurma ve Düzenleme geliştirilebilir (Google'ınkinden sonra) 
3. Pil Adaptasyonları ve Koruması: - Söylentiler, Samsung'un arka plan kullanımını ve arka plandaki etkinlikleri optimize etmek için yapay zeka kullanacağını belirtti - Kullanım kalıplarını daha ayrıntılı analiz edecek ve arka plandaki süreçleri kısaltacak - Android 15 ve diğer optimizasyonlar da yardımcı olabilir Peki One UI 7 ve Galaxy AI ile yapay zekanın geleceğine hazır mısınız?
1 Comment
by_silent
Active Level 4
Galaxy S
Bir belirsizlik hakim ve neyin nasıl ne şekilde olacağı net değil. İlerleyen zamanda kesinleşecek. Yapay zekanın hangi parametrelerle ve ne kadar paretleyle eğitildiği, bunların ne kadarını son kullanıcıya açıcaklarını ve adaptasyon süreci nasıl olacak zaman gösterecek. Ben yapay zekayı mümkün oldukça kullanmaya çalışıyorum hem açık kaynak olsun hem özel mülkiyet olanlar olsun kullanmaya özen gösteriyorum. Fakat çevremdeki insanlarda aynı merakı ve çabayı göremiyorum. Bu konunun biraz yoğrulmaya ihtiyacı var. Birkaç uçuk fikirlere sahibim bekleyip göreceğiz.