cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 4.1 yeni 'Vision Booster' özelliklerine sahip

(Topic created on: 03-09-2022 01:50 PM)
806 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung Galaxy S22 serisi , Vision Booster'ın geliştirilmiş ekran parlaklığı ve akıllı algoritmaları ile en üst düzeyde dış görünürlük sunar . Gelişmiş AI kamera özellikleri, her deneyimi epik hale getirir ve farklı açılardan ve farklı aydınlatma koşullarında muhteşem çekimler sağlar. Ayrıca, Galaxy S serisinde yerleşik bir S pen olan ilk modeldir.

 
Galaxy S22 serisinin gelişmiş ekran özellikleri ile karşılaştığınız her türlü aydınlatma koşulunda görsel bir iyileşme yaşayacaksınız. Vision Booster ve Akıllı Uyarlanabilir Yenileme Hızı sayesinde , daha iyi renk kontrastıyla parlak videoların ve diğer ortamların keyfini çıkarabilirsiniz.
 
One UI 4.1 tabanlı Vision Booster , dış mekan koşullarında güçlü ışığa karşı daha iyi görünürlük için ton haritalama sağlayan bir teknolojidir. Vision Booster'ın algoritması, her pikselin değerini gözlemleyerek ekranda görüntülenen tüm içeriğin histogram verilerini analiz eder.
 
image
 
 
Bundan sonra, ekranı ayarlamak için ton eşleme yapar, karanlık alanları daha parlak ve renkleri daha zengin hale getirir, doğrudan güneş ışığında bile keskin görüntülere renk kontrastını artırır.
 
Ekranlar arasında geçiş yaparken ekranın yanıp sönmesini önlemek için yüksek bir yenileme hızı kullanın. Ekran daha düzgün kayar. Standart yenileme hızını seçtiğinizde pili daha uzun süre kullanabilirsiniz.
 
Galaxy S22'nizde Hareket Pürüzsüzlüğü nasıl ayarlanır?
 
Ekranlar arasında geçiş yaparken ekranın yanıp sönmesini önlemek için yüksek bir yenileme hızı kullanın. Ekran daha düzgün kayar. Standart yenileme hızını seçtiğinizde pili daha uzun süre kullanabilirsiniz.
 
Ayarlar ekranına gidin ve Ekran> Hareket Pürüzsüzlüğü üzerine dokunun .
 
Yenileme hızını seçin .
 
image
 
 
Adaptiv : Ekran yenileme hızınızı 120 Hz'e otomatik olarak ayarlayarak akıcı animasyonlar ve kaydırma elde edin.
 
Standart : Pil gücünden tasarruf etmek için normal koşullar altında standart yenileme hızını kullanın.
 
Uyarlanabilir parlaklık
 
Cihazı, parlaklık ayarlarınızı takip edecek ve benzer aydınlatma koşullarında otomatik olarak uygulayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
 
• Ayarlar> Ekran> Uyarlanabilir Parlaklık'a gidin .
 
Ekstra Parlaklık
 
Ekstra Parlaklık modu, iç mekan koşullarında daha fazla parlaklık sağlar. Bu özellik, Uyarlanabilir Parlaklık özelliğini devre dışı bıraktığınızda kullanılabilir.
 
Ayarlar> Ekran> Uyarlanabilir Parlaklık Kapalı> Ekstra Parlaklık Açık seçeneğine gidin.
 
 
image
 
 
2 Comments
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy S
Bu özellik sadece s22 serisine mi özel yoksa one uı 4.1 alan bütün telefonlaramı geliyor
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
OneUI 4.1 alan cihazlara gelecek