cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

One UI 2.5'ten sonra Arka planda çalışan uygulamalar!

(Topic created on: 11-04-2020 08:53 PM)
715 Views
Topraks9plus
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Samsung, s9 plus One UI 2.5 güncellemesini yaptiktan sonra 2 hafta gözlemledim.

Cihazda Bazi samsung uygulamaları ve samsung sistem uygulamalari arka planda gereksiz yere çalışmakta. 
Bu ne demek oluyor;Samsung gerçekten bu cihazlarin pil ömrünü son guncellemelerle KASITLI azaltıyor demektir bence.
Lütfen buna bir çare bulunmasinı ve düzeltilmesini istiyorum.
Samsung Türkiye,Teşekkürler. 

image

image

image

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Topraks9plus,

Ben Turkuaz. Samsung Forum moderatörüyüm. Cihazların pil tüketimi kullanıma göre değişkenlik göstermektedir. Sistem uygulamalarının her biri bir amaca hizmet etmektedir. Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy S
eyw
Mercimeyk
Expert Level 3
Galaxy S
alakası yok bunlar gereksiz çalışıyor
Geliştirici
Active Level 3
Galaxy S
aynen kardeşim, durmaya zorlasan cihazı tekrar kapatıp başlattığında tekrar çalışmaya başlıyor. google uygulamalarıda öyle.. sistemi boşa meşgul ediyor. seyrek de olsa sistem cevap vermiyor. cihazı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum...
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Ama bu One UI 2.5 ten sonra olan bir durum.
Ben One UI 2.5 bu telefonlarin Son UI guncellemesi olduğu icin pil performansini azalttigini dusunuyorum
Peki samsung klavye neden arka planda 4 saat çalışmış darkninja herhangi bir işlevi yok yazmak dışında?
Geliştirici
Active Level 3
Galaxy S

@Topraks9plus bu durum güncelle alakalı olabilir ama 2.5 e yükselmemiş cihazlarda da aynı durum var. android sistem uygulamaları hariç diğer cihaz seyrek kullanılaran uygulamaların arka planda çalışması saçma bence. google amca, ekran kilidini kaç kez açtığımı sayıyor. adam ekran kilidini fazla açıyorsunuz ekran kilidini kaldırabilirsiniz diye bildirim yolluyo

plüton
Active Level 10
Galaxy S
samsung ve google pil performansı konusunda arka planda çalışan uygulamaları kısıtlamalı google android 11 arka planda çalışan uygulamaları kısıtlanma olacağı söyleniyor umarım samsung da arayüz ve güvenlik güncelleme lerinde öncelik tanır arka planda çalışan uygulamalara
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Malesef bu güncelleme s9 Ve note 9 ailesine gelmeyecek
plüton
Active Level 10
Galaxy S
haklısın dalgınlıgıma geldi kardeşim s9 'un android 11 alamıyacak olması kötü bir durum oysa hak eden bir model s9 geçen yıl almayı düşünüyordum son anda a50 almayı tercih ettim
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Samsung Malesef S9 Ve Note 9 Gibi güçlü Amirak gemilerini 3 yıl güncelleme politikasina dahil etmedi.
Çok ayıp etti bu cihazlara yaptıklarından sonra.