cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 2.5'ten 3.0'a geçmeden neleri bilmelisiniz?

(Topic created on: 12-17-2020 04:33 PM)
379 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

İlk başta S20 cihazlarını güncelleyen arkadaşlarımız deneyimlerini forumda paylaştıkları zaman bakılıyor ki bazı şeyler çok değişmiş. S10 ve diğer cihazları güncellemeden önce neleri bilmemiz gerekiyor bunları yazacağım.

1. Android>Data klasöründe işiniz varsa güncellemeden yapın. Android 11 ile birlikte bu klasöre erişemeyeceksiniz.
  2. Edge aydınlatması bildirim panelinden kaldırılmış ancak özellik halen mevcut. Erişebilmek için Bildirimler bölümüne girmeniz gerekmekte.
  3. Bilinmeyen hatalar yazılımda mevcut ancak Android 11 için gönderecekleri güncellemeler ile çözülecektir. Yazılım yeni olduğu için henüz çözülemeyen hatalar olacaktır. Bunu hata raporu olarak bildirerek hatanın giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  4. Bazı uygulamalar tamamen uyumlu çalışamayabilir ancak bunu uygulama yapımcıları yakında çözecektir.
  5. Isınma sorunu ve pil sorunu ise bir sonraki ayın yaması ile çözülecektir büyük ihtimalle.
  6. WI-FI araması kaybolmuş ancak Ayarlar menüsünden ara butonuna yazarsanız çıkacaktır.
  7. Android Auto üzerinden Spotify kullanıyorsanız müzikte kesilme sorunu var, yakında gelecek güncellemeler ile çözülmesi muhtemel.
  8. WI-FI Direct özelliği kaldırıldı bunun sebebi ise Yakındakilerle Paylaş özelliğine yöneltmekti. Ancak alternatif olarak Quick Share kullanabilirsiniz.

Kısacası bu sorunlar var. Benim önerim şu: Güncelleme gelir gelmez yüklemek saçma olur çünkü hatalar mevcut. Güncelleme yayınlandıktan 1 ay sonra yüklemek daha iyi olacaktır. Çünkü bu 1 ayda yeni bir yama gelecektir ve sorunların çoğu çözülecektir.

6 Comments
Galaxy S
Ya ben 11 e guncelledim ama data klasoruyle isim var nasi yapcam ? lutfen yardim edin ;((
Anonymous
Not applicable
Galaxy S

Bilemiyorum ki :(       Şu anda çözümü yok, ROOT gerekiyor ancak bootloader sürümünüz değişmediyse Android 10'a dönebilirsiniz.

ŞATO
Active Level 7
Galaxy S
keske güncellemeyi bir ay sonra yapsaydim birsuru oyunda hatalar olusuyor oyunlara giremiyorum ark survival oyunundada dokumatikler çalışmıyor
Anonymous
Not applicable
Galaxy S

Hocam maalesef sorunlar var ama dediğim gibi bir sonraki aya veya en geç 1.5 aya çözülür inşallah

ŞATO
Active Level 7
Galaxy S
veriler silinmeden Android 10 geri dondurebilirmiyim
Anonymous
Not applicable
Galaxy S

Maalesef ancak cihazı yedekleyip geçebilirsiniz.