cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Mobil veri sorunu

(Topic created on: 06-18-2024 03:26 PM)
179 Views
ErtugR2
Active Level 1
Options
Galaxy S
Merhabalar mobil verim acikken bir zaman sonra internetim cekmemeye basliyor(veri hala açık gosteriyor)telefonu acip kapatinca duzeliyor bunun sebebi nedir? Ağ ayarlarını sıfırladım ama bir sonuca ulaşamadım hattim Turkcell telefon S21Fe.
6 Comments
ahmed_turğut
Active Level 4
Galaxy S
Sadece mobil veride mi oluyor?
0 Likes
ErtugR2
Active Level 1
Galaxy S
Evet sadece mobil veride
0 Likes
ahmed_turğut
Active Level 4
Galaxy S
Sorun telefonda değil Turkcell ile iletişime geçin
0 Likes
Cuma-S23Ultra
Active Level 5
Galaxy S
Hem Vodafone hemde turkcell kullanıcısı olarak söylüyorum üst sekment telefonlarımızın seviyesine ulaşamadığı için çekim konusunda maalesef yoğunluk olmasın diye baz istasyonları üzerinden yavaşlatma uygulaması yapılıyor ki tüm hatlar kesintisiz çeksin diye ama keşke operatörler daha çok yatırım yapsa da tüm Türkiye 4.5G geçince anca kurtuluruz 2G ve 3G imtiyaz sözleşmeleri de uzatıldı 2029 yılına yani 4.5G ile aynı anda kullanımdan kaldırılacak bu demek oluyor ki mobilde bir arpa yol alamiyacaz.
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
şebeke ve interneti kullanan diğer uygulamaları derin uyku moduna alıp,uygulama yöneticisine gderek oradan da uygulamaların internet ve veri kullanım tiklerini kapatıp,bağlantılardan veri tasarrufunu açarsanız şebeke ve internet kullanımındaki yoğunluk azalacağı için daha iyi çekim yapar.2 günde bşr yeniden baslatıp kullanmanında faydası var,cihaz rahatlar ve işlem hızı artar.
0 Likes
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy S
Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
0 Likes