cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Müşteri kaybı

(Topic created on: 02-11-2024 03:10 AM)
191 Views
rrlkr
Beginner Level 4
Options
Galaxy S
Merhaba Samsung kullanıcıları,

26 Ocak 2024 tarihinde Samsung Emaar AVM'den takas desteği ve lansmanını izleyerek kazandığım hediyelerle ve aynı fiyata iki katı hafıza kampanyası ile birlikte Samsung S24 Ultra (gri) modeli için ön sipariş verdim. Diğer mağazalarda ve teknoloji marketlerinde olmasına rağmen onların elinde yoktu, bu da ayrı bir konu. Benim S20 Ultra cihazımı 14.585 TL olarak değerlendirerek takas desteği ile birlikte 22.585 TL'ye çıkardılar ve ben de üzerine 47.414 TL ödeme yaptım. Ancak telefonum günlerce gelmedi ve 10 Şubat 2024 tarihinde geldiğinde almaya gittiğimde, telefonumun değerini 'gölge oluşmuş' diyerek 8.000 TL daha düşük gösterdiler. Bu arada ertesi gün üç teknoloji ve bir Samsung mağazasında böyle bir gölge tespit edilmedi ve fiyat kırılmadı. Öncelikle ödememi yaptım, alım işlemini tamamladım ve telefonumu hemen alabilseydim böyle bir sorunla karşılaşmayacaktım. Ayrıca telefonum kırılmadı ya da başka müşteri kaynaklı bir sorun yaşanmadı. Hem kendi markanızı 'her an gölge oluşabilir' diyerek müşteri güvenini kırıyorsunuz, hem de kendi markanızla yapılan bir değişimde ve yine kendi markanızın yeni bir telefon alınırken fiyat kırıyorsunuz. Kendi çıkardığınız amiral gemisi bu, eğer ben firma sahibi olsaydım utanırdım. Kötü kullanım olmaksızın sorunsuz olan bu telefon için hem yenisini verirdim hem de müşteriye özel kampanya ve indirim yapardım. Kurumunuz zaten aynı fiyata çıkan telefonunuz için rakip firmanın telefonuna daha fazla fiyat vererek kendini aşağılıyor. Biz nasıl Samsung hayranı olalım? Sonuç olarak telefonu almamın benim için hiçbir avantajı kalmadı. Şu anda başka bir telefon alıp götürsem, hediyeler ve aynı fiyata iki kat hafıza kampanyasından da yararlanamayacağım. Üstelik alsam da yine ilgili kuruma geri verip yenisini almaya çalışsam, bu telefon için düşük fiyat verilecek. Ayrıca en çok da ürünü stok bulunmasına rağmen Samsung'un resmi sitesi yerine Emaar AVM mağazasından aldığıma pişmanım. Hem daha hızlı alırdım telefonumu hem de bu sorunları yaşamazdım belki. Ancak adı geçen mağaza şu anda hatırlamadığım nedenlerle Samsung'un resmi sitesini kötüleyerek kendilerinden almamı sağladılar. Ayrıca üç aylık ücretsiz garantiyi de göz ardı ettim, indirimli bir yıllık sigorta yapacaklarını söyledikleri için ki bu da bir yanıltmacaymış. İnternetteki fiyatı indirimli fiyat diye sunmaya çalıştılar.
3 Comments
yavuz2727
Active Level 5
Galaxy S
Ben daha lansmandan beridir verdikleri hediyeleri alamadım. Verdikleri hediye kodu kullanılmış gibi. Tekrar kullanamazsınız diye uyarı veriyor sürekli. En az 10 kere görüştüm ama halen bir çözüm bulamadılar. Şu anda android farklı telefon araştırıyorum. Kafama yattığı an başka bir telefona geçmeyi düşünüyorum.
Coldplays
Active Level 6
Galaxy S
Yasal yollara başvur
rrlkr
Beginner Level 4
Galaxy S
Öyle yapacağım abi beklemedeyim.