cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kameramın içinden ses geliyor

(Topic created on: 06-03-2023 11:01 AM)
72 Views
Berkco
Active Level 1
Options
Galaxy S

S23 Ultra Kullanıyorum. Kameramın içinden ses geliyor, samsungu aradığımda bunun normal olduğunu ve bir işlem yapılmadığını söylediler. Whatsup destek hattı da cevap vermedi. Tamamen soğudum telefondan, bir çaresi var mı?

15 Comments
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba kardeşim,

Detaylı bilgilendirmesi samsung tarafından sunulmuştur

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/do-you-hear-a-small-noise-from-inside-of-the-devic...

Bu sorun değildir Ois kaynaklıdır
Berkco
Active Level 1
Galaxy S
Ne kaynaklı olursa olsun, ses geldiği müddetçe bir sorundur. Tıkırtılı bir telefon almadım ki, nekadar normal olabilir.
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Kameraya açıp sallarsan duyduğun yüksek ses gelmez

Ois li istediğin telefonu alırsan hepsinde aynı ses mevcuttur .Sadece Ois in büyüklüğüne göre ses şiddeti artar
Galaxy S
OIS bir sorun değildir
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bir çaresi yok çünkü çare aranacak bir durum yok. Kamerayı ileri geri, aşağı yukarı hareketlenme durumlarında sabit tutan bir mekanik parça var. O da doğal olarak hareket eder ve ses çıkarır. Bu da Samsung'a özgü bir durum değildir, içinde OIS olan her cihazda bu sesi duyabilirsiniz. Siz, asıl o sesi duymazsanız korkun ve cihazdan soğuyun.
Berkco
Active Level 1
Galaxy S
Anlaşamıoyur bir konuda, bu ses gelmiyordu. Sonradan gelmesi nekadar normal, aldığımda ses falan duymuyordum mesela bozuk hali ile mi aldık ozaman?
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum Samsung'un dediği cevaba katılıyorum Optik İmaj sabitleyicinin sesi olabilir o kameradan gelen ses.
Berkco
Active Level 1
Galaxy S
Ben şikayet edeceğim, buradan çözülebilecek bir durum değilmiş anlaşılan. Tüketici olarak bana bunu normal gösterilmesi şok edici. Tıkır tıkır ses geliyo içeriden, rahatsız oluyorum nasıl normal olabilir???
Galaxy S
Ses cikmasi normal çünkü kamera sabitleme sistemi var kamera uygulamasını açıp sallarsaniz ses gider bu tüm telefonlarda var normal bisey