cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kamera , yüz algılayıcı maske yüzünden çalışmıyor

(Topic created on: 09-27-2020 12:11 PM)
492 Views
Dearpest
Active Level 7
Options
Galaxy S

Snapchat ve instagram yüzümde maske varken yüzümü algılıyor ama bilin bakalım S10'un kamerası neyi yapamıyor 😂 .  Apple'ın faceid si yüzünüzde maske olduğunda maske işareti vererek pin giriş yerini açıyor. Benzer bir sistemi ve kamera uygulamasında maske ile yüz algılamanın olması gerekir . Samsung mühendisleri maskesiz çalışıyor herhalde ki bu sorunu görememişler 😅

9 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Alternatif görüntü eklemeniz gerekiyor maalesef
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
😂😂😂
0 Likes
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy S
aynn alternatif görüntü bu sorunu cozecektir
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Samsung un yüz tanıma teknolojisi henüz maskeleri algılayacak kadar gelişmedi ve alternatif görünümde bir işe yaramıyor ekleyeceğin zaman yüz algılanamadı diyor inşallah yüz tanıma yakında maske tanıyacak şekilde gelişir
0 Likes
enesmert
Active Level 7
Galaxy S
öncelikle faceid samsung veya Android sistemindeki yüz tanımayla aynı değil bu bir
ikinci ise siz iris taraması açarsanız gerek kalmayacaktır
yani özetle faceid bambaşka bi teknoloji iken yüz tanıma düz kamera işlevinin yazılım ile desteklenmesi demektir ikisini kıyaslamak çok yanlış.
Dearpest
Active Level 7
Galaxy S
hocam kıyaslamak yanlıs diyorsun s10 da iris tarayıcı yok 😂 ayrıyetten benzerlik olarak örnek vermiştim teknolojisinin farklı olduğunu biliyorum maskeyi algılamak için kızılötesi sensörlere ihtiyaç olduğunu zannetmiyorum.
0 Likes
enesmert
Active Level 7
Galaxy S
s10 ibaresini gözden kaçırmışım pardon 😅😅😅
androidciALFA
Active Level 9
Galaxy S
arkadaş ne bu yaaa 🤣🤣🤣
0 Likes
Solution
User0000006
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Dearpest,

Ben Turuncu, Samsung Forum Moderatörüyüm. 

Yüz tanıma ve yüz tanıma özelliğinin kullanımıyla ilgili görselimizi incelemenizi rica ederiz.

Turuncu_0-1601296063081.png

Teşekkürler

MOD