cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Hakem Heyeti

(Topic created on: 12-23-2021 07:15 PM)
633 Views
kömürK67
Active Level 9
Options
Galaxy S

Arkadaşlar S.A iyi akşamlar. S20 FE EXYNOS kullanıyorum, daha önce forumda s20 fe ile sıkıntıları paylaşmıştım ve tüketici haklarına başvuru yaptığımı yazmıştım bugün karar elime ulaştı. Telefonla ilgili sorunum aşırı ısınmayla ilgiliydi telefonu 2 3 kez servise götürmüş sorun yok denilerek geri verilmişti, ısrarla tekrar götürdüm servis sonunda tamir edilerek sorunun giderilebilecegini söyledi, ben bunu kabul etmedim değişim istedim. En nihayetinde telefon değişti. Yeni verilen telde aynı sorunlar olduğu için bi kaç kez daha servise götürdüm, bu kez Samsung işi yokuşa sürdü, farklı bir model veya para iade talebimi kabul etmedi. Bunun üzerine tüketici hakem heyetine basvuru yaptım, fakat fatura sahibi olmadığım için reddilebilir denildi ve nihayet o yönde karar çıkmış. Fatura sahibi değilim cihazı 1 aylık aldım yani ikinci sahibiyim fatura sahibine ulaşmam mümkün olmadığı için maalesef cihaz elimde kaldı. Kanuna bakar mısınız 1 aylık cihaz alıyorsun faturalı garantili sorun çıkıyor üretici sorunu kabul etmiyor hakem heyeti senden fatura sahibinin basvurusunu istiyor, basvurunu alırım ama fatura sahibi olmadığın için karar aleyhine çıkar diyor. Diyelim ki fatura sahibi öldü ulasmak mümkün degil, bu durum da elindeki ürün çöp bile olsa üretici sorunu kabul etmediği sürece hakkını arayamazsın böyle birşey olabilir mi? 10 yılı aşkın Samsug kullanıcısı olarak sanırım bundan sonra bir daha Samsung almayacağım. Hayır madem EXYNOS işlemci sorunlu değil niye ulkede satışı durdu? Niye Snapdragon işlemciyi apar topar satışa başladınız? Alt tarafı EXYNOS işlemci telefonu alıp Snapdragonlu tel vereceksin, Samsung markasının tapusunu üstümüze yapacakmış gibi davranmanın alemi ne, insanları markanizdan soğutuyorsunuz SAMSUNG

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba kömürkentli67,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Yaşamış olduğunuz durumu yetkili birimlerimiz ile paylaştığımızı, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacağını belirtmek isteriz.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
9 Comments
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Ben laptop verdim hakem heyetine benim adıma değildi fatura fakat hakem heyeti davayı kabul etti ve ben kazandım ve değişim yaptırdım senin gittiğin hakem heyetine sıkıntı var bence fakat dilekçede hizmetin sorunsuz modeli olan samsung olmayan işlemcili model ile değiştirilmesini talep etmeliydin para iade alamazsı n
kömürK67
Active Level 9
Galaxy S
Snapdragon işlemci ile değişim olmazsa para iadesi talebim oldu. Samsung savunmasında fatura sahibi olmadığımı değişim veya para iadesi için fatura sahibinin dilekçe doldurması gerektiğini söylemiş buna göre de karar çıkmış
usta55
Active Level 7
Galaxy S
YouTube de Adem Helvacı Diye bir kanal var ona durumu anlat sana yardımcı olacaktır Hakem heyetinde ayrıca elektronik konusunda bilgili
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Konunun peşini bırakma bu samsung yüzsüzlüğü iyice ele aldı ben media markttan değişim yaptırdım itiraz yapmadılar
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Fatura kimdeyse mal onundur önemli olan malın Garantisinin olması
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Mücadeleyi bırakma kardeşim bütün kapıları dene vazgeçme yukarıda yazdığım isimle iletişime geç mutlaka faydası olacaktır
Eren_SM-G780G
Active Level 7
Galaxy S
Merhabalar yaşadığınız sorun için çok üzüldüm. Ben de şu an S20FE snapdragon işlemcili modelini kullanıyorum. Bundan bir önceki telefonum A70'ti çok sıkıntılar yaşadım defalarca servise gönderdim. En sonunda canıma tak etti, tüketici hakem heyetine gittim. Ben Muğla/Fethiye'de yaşıyorum ve hakem heyetine gittiğimde şöyle bir şey oldu telefonun faturası şahsım adına değil babam adınaydı, o halde bile benim başvurumu kabul etmediler. Ben de hakem heyetiyle uğraşmak yerine telefonu tekrar servise gönderip, geri geldiğinde de valideme hediye ettim. Kendim de S20FE aldım. Yani demek istediğim şu, babanın adına dahi olsa fatura kimin adınaysa o başvuru yapmalıymış, sana başta bu bilgilendirmeyi sağlamadılar mı? Ve naçizane bir öneri telefonu 6 veya 7000'e letgoda sat eğer durumun varsa üstüne biraz daha koy dilediğin başka bir modeli al
usta55
Active Level 7
Galaxy S
Bu mücadelen kaçmaktır mutlaka bir yolu olmalı vazgeçmek yanlış
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba kömürkentli67,

Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Yaşamış olduğunuz durumu yetkili birimlerimiz ile paylaştığımızı, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacağını belirtmek isteriz.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes