cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S9 önceki sürüme dönme

(Topic created on: 03-03-2020 09:29 PM)
518 Views
Bogicik
Active Level 6
Options
Galaxy S

Sevgili Moderatör Pembe android ücretsiz açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve izin verilen sınırlar içinde her türlü müdahale yapılabilir garanti sürecini etkilemez lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. Galaxy S9  android 10 güvenlik sürümü şuanda 7 dir ve güvenlik sürümü 7 olan önceki Android 9 sürümlerine downgrade yapılabilmektedir ve bu işlemi bootloader kilidini açmadan cihaz izin verdiği için yapabiliyoruz. Ayrıca telefona yapılan müdahaleleri izleyen Knox sayacından da haberiniz yok sanırım herhangi bir yetkisiz müdahalede sayaç devreye girer cihaz garanti dışı kalır ayrıca güvenlik ilkeleride geçersiz sayılır bilginize.

Samsung vb büyük markalar safkan olan ücretsiz açık kaynak kodlu yazılımın üzerine kendi yazılımlarını yazmaya çalıştığı için sürekli sorunlar yaşıyoruz zaten. Herhangi bir arayüz olmadan android kullanan cihazlarda hiç bir problem olmazken sürekli tercihini bu yönde kullanan markalarda yaşanıyor. Aynı sorun üzerine fazla şikayet almadığımız zamanda cihazınıza herhangi bir işlem yapamıyoruz diye saçma sapan cevaplar veriyorsunuz. Her zaman Samsung kullandım bu forumda da hep savundum ama yazılım işini beceremiyorsunuz arkadaşım!

6 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
bende bi form açmıştım s9 plus a one uı 2.1 gelicekmi diye
pembe yazmış;
Yazılım güncelleştirme tarihleri, yapılan testlere göre değişiklik göstermektedir. Bu testlerden başarılı sonuç alınamadığı takdirde, güncellemeler ertelenmekte ya da iptal edilebilmektedir.
yav ben sana gelicekmi siye soruyorum(gelmiycekmis)
pembe bana ertelenebilir diyor
bunların hepsi bot
Bogicik
Active Level 6
Galaxy S
Bot değiller kardeşim kendilerininde konular hakkında bilgisi olmadığı için kalıplaşmış cümlelerle cevap veriyorlar. Odin dediğimiz yazılımı Samsung kendiside kullanıyor ben bootloader yapmadan cihazı kırmadan android 9 a dönebiliyorum bana garanti dışı kalır diyor. :smiling-face: Garanti dışı kalması için cihazın bootloader kilidinin açılması gerekiyor hadi açmadık diyelim Knox sayacı yetkisiz müdahale görerek değeri değişmesi lazım ama sevgili arkadaşımızın bundanda haberi yok sanırım.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
moderatörler bence biz öyle yazılımı kurcalayıp bozmayalım diye böyle diyorlar ama bilenlerin yapabildiği için çok takmamak gerek
örneğin;Bir bebek eline yemek bıçağı alırsa(bilmeyenlere örnek)eyvah
ama bir yetiskin(bilenlere örnek)bıçağı eline alırsa bir sey olmaz çünkü ne olduğunu biliyorlar
Bogicik
Active Level 6
Galaxy S
ahaha kesinlikle haklısın kardeşim zaten bozmanın imkanı cihaz kendine uymayan sürümü yüklemiyor. Bence burada gizli bir yaptırım var biliyorsun otomatik raporlar gidiyor samsung a bizide yazılım oturana kadar kobay gibi kullanıyorlar. Android 8 iken hiç bir sorun yoktu 9 dan beridir hep sorun ve işin ilginç tarafı herkeste farklı sorunlar var. Android zaten bütün cihazlarda aynı çalışan canavar gibi kodu yazmış ama bazı büyük markalar içine arayüz sokup mahvediyorlar herşeyi
Limoncelloo
Active Level 9
Galaxy S

açık kaynak kodlu cihaz diye oldu paşam ! telefonu kurcalayın dağıtın diyecek hali yok değilmi geçerli olan resmi garanti prosedürlerinin bilgilerini vermeleri çok doğru. Bende işlemler yapıyorum cihazımda ama mesuliyet benim üzerimde oluyor. Herkes root veya rom yapmaya kalkarsa  o oo o yandık biraz mantıklı konuşalım biliyorsan kendin yap o zaman Samsungtan buna destek vermesini bekleme

User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Bogicik,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Cihazlar üzerinde kullanıcı tarafından yapılan yetkisiz müdahaleler garanti dışı değerlendirilmektedir. Bu tür işlemler cihaza zarar verebileceği için önermiyoruz ve destek vermemekteyiz. Anlayışınız için teşekkürler. 

MOD