cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S23 serisi için devasa kamera güncellemesi yayınlandı

(Topic created on: 03-31-2023 05:11 AM)
584 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy S
Samsung, Galaxy S23 serisinde yaşanan kamera sorunlarını düzelten büyük yazılım güncellemesi yayınladı. Galaxy S23 kamera güncellemesi birçok sorunu gideriyor.

image
Galaxy S23 kamera güncellemesi, çeşitli modlarda hız ve görüntü kalitesini iyileştiriyor. Otomatik odaklama hızı ve doğruluğu, düşük ışık koşullarında ultra geniş kameranın keskinliği ve OIS performansı iyileştirildi. Ayrıca bazı kamera modlarında yaşanan bulanıklık sorunu çözüldü.

Galaxy S23 kamera güncellemesi ile düzeltilen sorunlar

  • Galeri uygulamasındaki iyileştirme, yeni çekilmiş ve işlenmekte olan fotoğrafları hemen silmenizi sağlar.
  • Otomatik odaklama algoritması değiştirildi, böylece deklanşöre bastığınızda, çerçeve odak dışında veya tam olarak ayarlanmamış olsa bile kamera fotoğraf çekiyor. Ancak, kamera uygulamasının yalnızca çerçeve odaklandıktan sonra fotoğraf çekmesini istiyorsanız, Kamera Yardımcısı uygulamasından değiştirebilirsiniz.
  • Süper Sabit mod kullanılarak düşük ışık koşullarında ultra geniş kamera kullanılarak videolar çekilirken netlik iyileştirildi ve titreme azaltıldı. Kamera uygulaması ayrıca Süper Sabit modun daha iyi görüntü kalitesi için iyi ortam ışığına gerek olduğunu açıklayan bir bildirim görüntüler.
  • Fotoğraf modunda arkaya bakan kamera kullanılırken bazen sol tarafta yeşil bir çizginin görünmesi hatası düzeltildi.
  • Orta-düşük ortam ışığında ve yüksek çözünürlük (50MP veya 200MP) kullanılırken gökyüzünde görünen şeritlenme sorunu iyileştirildi. 50MP ve 200MP modlarında genel netlik iyileştirildi.
  • Gece modu kapatıldığında ve Kamera Yardımcısı uygulaması şu ayara ayarlandığında görüntü kalitesi sorununu çözüldü: Çekim Hızı - Yüksek Çözünürlük - Hız Önceliği.
  • Üçüncü parti bir uygulama kullanılarak yapılan görüntülü aramayı sonlandırdıktan sonra yüz tanımanın çalışmamasına neden olan kamera sorunu da çözüldü.

Tüm bu kamera iyileştirmeleri ve düzeltmeleri yakında Güney Kore dışında yayınlanacak. Nisan 2023 güncellemesinin bir parçası olarak yayınlanabilir.

S22 için de sağlam kamera güncellemesi yolda 
3 Comments
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy S
Nisan ortalarına doğru sanırım gelir
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Fırat abi sende böyle çıkıyor mu kontrol eder misin?Screenshot_20230331_054311_Settings.jpg
Galaxy S
Bu kadar pahalı bir cihazda kamerada sorun çıkması demek baştansağma üretilmiş demektir.İnsanımızın yeni telefon merakı yüzünden doğru düzgün test bile yapmadan cihazları yüksek fiyatlardan satışa sunuyorlar.