cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S23 Ultra 5.1 > 6.1 Yorumlarım

(Topic created on: 04-07-2024 03:17 AM)
296 Views
Motun
Active Level 7
Options
Galaxy S
Dostlar selam,
Cihazımı sonunda 5.1 den 6.1 e test etmek için güncelledim. Wipe Cache yapıldı ancak temiz kurulum yapılmadı.
Haydi başlayalım..

+İyileşenler:

+Animasyonlar ve geçişler daha yumuşak ve hızlı hale gelmiş.
+Batarya performansında artış hissettim. Daha detaylı inceleyeceğim.
+Bazı buglar kaldırılmış özellike GoodLock uygulamalarında ufak tefek buglar vardı. Bunlar temizlenmiş ve stabil olmuş.
+Daire çizerek arama,duvar kağıdı oluşturma tarzındaki 6.1 AI yenikleri büyük far k yaratmasada gayet keyifli özellikler.
+Kilit ekranındaki araçlar olayı ihtiyaçtı iyi oldu.

- Kötüleşenler:

-RAM Kullanımı artışı.
-Samsung Servislerinin kullanıldığı menülerde performans kaybı. 
-AOD tarzı zaten Samsungun çok başarılı olduğu şeylerde kişiselleştirmelerin azaltılmış olması.
-AI Türkçe desteğinin bulunmaması ve varolan Türkçe paketlerinin kaldırılması.
-S24 serisinde bulunan ancak S23 serisine (donanımsal bir eksiklik bulunmadığı halde) verilmeyen bazı özellikler.

*Genel olarak ben iyi bir güncelleme olarak değerlendirdim ancak cihazların her zaman ilk piyasaya sürüldüğü sürümlerin en başarılı olduğunu düşünüyorum.

Sormak istediğiniz şeyleri sorabilirsiniz.
Herkese keyifli forumlar!
9 Comments
Emirhan_S23
Active Level 4
Galaxy S
Altına imzamı atarım hocam eline sağlık 🫡
Motun
Active Level 7
Galaxy S
Eyvallah hocam sağ olun 😊
Galaxy S
Hocam bataryada iyileşme varmı bende güncellemeyi düşünüyorum ama tereddütlerim var ram kullanımı artmış demişsiniz kasma yaşanıyormu son olarak ben güncellediğimde hard reset yapmam lazımmı şartmı bu teşekkür ederim
Motun
Active Level 7
Galaxy S
Hocam hard reset şart değil ben yapmadım ancak yapsanız daha güzel olur.
Yapmazsanızda uygulama optimizasyonu ve wipe cache yapın.

Kasma yok batarya iyi gibi geldi güncellerim birkaç güne tam incelemiş olurum.
Galaxy S
Sağolun hocam takipte bekliyorum
0 Likes
Bordo
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba jhon_constantine

Samsung tarafından onaylı olmayan resetleme işlemleri, ürüne zarar verebilir. Bu tür yetkisiz işlemler, cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakabilir. Bilgilerinizi yedekledikten sonra Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz; https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/ 

Teşekkürler. 
MOD

Motun
Active Level 7
Galaxy S
Bu arada benim cihazım 12 GB ram lik versiyon.
Bu yüzden 8 GB da peformans nasıl olur tam bilemiyorum ancak 500-600 MB ortalamasında bir RAM kullanım artışı söz konusu
Ali_70
Active Level 3
Galaxy S
Hayırlı olsun maalesef 6.1 çokda beklentileri karşılamadı ve şuan çok şikayetçi olanlar var hatalardan
0 Likes
Motun
Active Level 7
Galaxy S
İnşallah düzelir diyelim.
0 Likes