cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S23 Serisi One UI 6.0 Beta 5 Güncellemesine Kavuştu!

(Topic created on: 09-29-2023 08:09 AM)
505 Views
sepyadam
Active Level 9
Options
Galaxy S

Galaxy S23 serisi için One UI 6 Beta 5 güncellemesi yayınlandı! İşte yeni beta sürümündeki tüm yenilikler ve iyileştirmeler!

 
Yazı: Onur Balbaşı 
 
image
 
Samsung, Galaxy S23 ve diğer bazı cihazları One UI 6 beta programına dahil etmişti. Şimdi ise Samsung, One UI 6 beta programının beşinci sürümünü Galaxy S23 serisi için sunuyor. Bu güncelleme, daha kararlı bir deneyim sunmak için hataları düzeltmeye odaklanıyor. İşte yeni One UI 6.0 sürümündeki yenilikler!
 
One UI 6 Beta 5 ile düzeltilen hatalardan bazıları şu şekilde:
 
– Bir arama sırasında kayıt yapamama sorunu düzeltildi.
– Ekranın alt kısmında dokunma olmaması veya hayalet dokunma sorunu düzeltildi.
– Kameraya girdikten sonra takılma, zorla sonlandırma ve fotoğraf çekememe sorunları düzeltildi.
– Hareketli Fotoğraf kullanamama sorunu düzeltildi.
– Bakım Moduna girildiğinde tekrar eden yeniden başlatma sorunu düzeltildi.
 
image
 
Bu düzeltmeler, özellikle ekranın alt kısmındaki dokunmatik girişi algılayamama gibi kullanıcıları çileden çıkarabilecek sorunları ele alıyor. Ayrıca, bazı kullanıcıların Bakım Modunda yaşadığı sonsuz önyükleme döngüsünü de çözmeyi hedefliyor.
 
One UI 6 Beta 5 sürümü, şu anda İngiltere’de görüldü, ancak kısa bir süre içinde diğer bölgelere de yayılması muhtemel. Eğer uygun bir cihaza sahipseniz, Samsung Members uygulamasını kontrol ederek güncellemeyi alabilirsiniz.
 
Bununla birlikte One UI 6’nın bazı Android 14 özelliklerinden mahrum olduğunu da geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız haberimizde açıklamıştık. Android 14’ün yeni pil API’sini kullanmayı tercih etmeyen One UI 6, kullanıcılara pil sağlığı gibi önemli bilgileri göstermiyor. Ancak ilerleyen günlerde bunun değişeceğini düşünüyoruz. One UI 6 Beta 5 bu soruna çözüm sağlamamış gibi görünüyor. Bu nedenle umutlar Beta 6’ya kalmış durumda.
 
Birçok kullanıcının pil sağlığı gibi veriler konusunda endişeli oldukları ve buna büyük önem verdikleri göz önünde bulundurulduğunda, Samsung’un bu kararı gerçekten ilginç olmuş. Ancak One UI 6.0 daha yolun başında. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde yeni özellikler eklenmesi çok büyük bir ihtimal. Samsung bu denli çok kullanıcıyı boynu bükük göndermeyecektir.
0 Comments