cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22'nin Android 13 Sorunları Bölüm 1

(Topic created on: 01-06-2023 04:06 PM)
1401 Views
kapatildi12
Active Level 9
Options
Galaxy S

Arkadaşlar selam, 

Büyük bir hata listesi çıkarıyorum ve bundan hem Samsung Türkiye ekibinin haberdar olması hemdeSizlerin haberdar olmanız için bir atılım gösteriyorum ve çok uzatmadan geçiyorum işte sorunlar;

+ Bildirim panelini açarken ve kapatırken ufak takılmalar görünüyor, ayrıca bildirim paneli içerisinde gezerken de120hz olmasını beklediğimiz ekranGPUWatch (GPU Göstergesinde) bile120hz yazarken maalesef ekran 60 ila 90hz arasında gösteriyor gibi davranış sergiliyor.(Bu belirtilenler her zaman geçerli değildir. Örneğin; Bazen Ana ekran, Bazı Google uygulamaları, Nadir Samsung uygulamaları) *Değişkenlik gösterebilir. 

+ Gelelimklavyeye şimdi kimse kusura bakmasın ama bu klavye hic olmuyor neden mi? Söyle;GPUWatch'dan aldığım verilere dayanarak normal ekranda120hz iken klavye direkt60hz'ye düşüyor, tamam bu pil tasarruf anlamında güzel kabul fa.kat60hz'de24hz gibi davranıyor bazen, özellikle de uzun bir süre emoji açılmadığı ve ilk defa açılırken veyaklavyedeki diğer modülleri açarken ve gezinirken. Yani 60hzniz bile 60 olamıyor. (Bu durum devamlı geçmeyen veya hiç dikkate alınmayan bir durum olarak gözüken bir durumdur çünkü Galaxy S21'de bile ayni durumu yaşıyordum.)

+ Özellikle deyeni veya var olan uygulamaları açarken takılarak açılması veya kasma oluşması(Bu durum kronik değil ilk Android 13 sürümünde yoktu sonradan gelen yamalar ile bu hali aldı.)

+ Ana ekranda gezinirken veya bazen cihazı kapatıp herhangi bir saat sonra tekrar açtığımda120hz yazan ama60hz gibi davranan bir arayüz halini aldı cihaz(Özellikle de Aralık yamasindan sonra)

+ Bixby tamamTürkçe getirmediniz beceriksiz bir yönetim var anlıyoruz fakatGüç tuşuna basıpBixby hareket'e geçirmek istediğimde özellikleSosyal ağlarda gezerken kasma oluşarak açılıyorBixby (Bu durum devamlı yaşanıyor, f.akat son güncellemesi ile biraz da olsa azaldı.)

+ Ana ekran da ikensoldan sağa doğru kaydırma hareketindeGoogle keşfet açılışı önce bir kez donuyor sonra sıkıntısız açılıyor, belli bir süre sonra yine aynısı oluyor.

+ Cihaza bir uygulama yükleme yapınca söyle saniyelik bir kasma ile takılma oluyor, fa.kat yalnızca bildirim panelinde oluyor.(Bazen yaşanıyor bu)

+ Gelelimsese daha evvel Android 12'de ikenDolby Atmos açık olmasına rağmen ses az gelirken kapalı iken çok geliyordu, bu durumu şimdi düzelttiniz faka.t bazı zamanlarda kapatmak daha iyi sonuç veriyor ses anlamında bunun biraz daha üstesinden gelmek için çalışın.

+ Ve bu postun sonu olarak taWiFi bazen hiç olmadık yere bağlantı sorunu yaşayıp bağlamıyorduWiFi'ye tam dedim düzeldi faka.t dün akşam aynı sorun yine tekrar etti demekki hala çözülmüş değil.(Daha fazla özen gösterin.)

Evet arkadaşlar bu bir seri halinde böyle bulabildiğim sorunları sizinle paylaşmaya vehata raporu göndermeye devam edeceğim, varsa sizindeGalaxy S22 serisinde sorunlarınız yorumlara yazın tartışalım.

Teşekkürler...

57 Comments
ILoveCats_
Expert Level 5
Galaxy S
Haklısın👍🏻
İnşallah Samsung Türkiye bizim sorunlarımızı dikkate alır. Hala bir umut bulundurmak lazım elbet.
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
++
Galaxy S
Geliştirici secenekleri kullanmayı öğrenmeniz fayda sağlayabilir.
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Geliştirici seçenekleri ile kullanıyorum cihazı ve yazılımda problem olunca o da melhem olmuyor maalesef
Galaxy S
Bende bu şekildeScreenshot_20230106_162605_1000025044_1673011565.jpg
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Bak evet bunlar bi nebze iyi iş çıkartır fakat yani onu kapat bunu kapat yapacaksak hiç almasaydık (sözde amiral) daha iyi olurdu
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bunlar kötü değil. Fakat pilin hızlı bitmesi gibi kernel e bağlı şeylere hiçbir yararı olmuyor. Aynı şeklide buglara da.
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
+1
Galaxy S
Kesinlikle çok doğru aynı şeyler benim telefonumda da oluyor, kanka
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Aynen öyle kanka