cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22'nin Android 13 Sorunları Bölüm 1

(Topic created on: 01-06-2023 04:17 PM)
533 Views
kapatildi12
Active Level 9
Options
Galaxy S

Arkadaşlar selam, 

 
Büyük bir hata listesi çıkarıyorum ve bundan hem Samsung Türkiye ekibinin haberdar olması hemdeSizlerin haberdar olmanız için bir atılım gösteriyorum ve çok uzatmadan geçiyorum işte sorunlar;
 
+ Bildirim panelini açarken ve kapatırken ufak takılmalar görünüyor, ayrıca bildirim paneli içerisinde gezerken de120hz olmasını beklediğimiz ekranGPUWatch (GPU Göstergesinde) bile120hz yazarken maalesef ekran 60 ila 90hz arasında gösteriyor gibi davranış sergiliyor.(Bu belirtilenler her zaman geçerli değildir. Örneğin; Bazen Ana ekran, Bazı Google uygulamaları, Nadir Samsung uygulamaları) *Değişkenlik gösterebilir. 
 
+ Gelelimklavyeye şimdi kimse kusura bakmasın ama bu klavye hic olmuyor neden mi? Söyle;GPUWatch'dan aldığım verilere dayanarak normal ekranda120hz iken klavye direkt60hz'ye düşüyor, tamam bu pil tasarruf anlamında güzel kabul fa.kat60hz'de24hz gibi davranıyor bazen, özellikle de uzun bir süre emoji açılmadığı ve ilk defa açılırken veyaklavyedeki diğer modülleri açarken ve gezinirken. Yani 60hzniz bile 60 olamıyor. (Bu durum devamlı geçmeyen veya hiç dikkate alınmayan bir durum olarak gözüken bir durumdur çünkü Galaxy S21'de bile ayni durumu yaşıyordum.)
 
+ Özellikle deyeni veya var olan uygulamaları açarken takılarak açılması veya kasma oluşması(Bu durum kronik değil ilk Android 13 sürümünde yoktu sonradan gelen yamalar ile bu hali aldı.)
 
+ Ana ekranda gezinirken veya bazen cihazı kapatıp herhangi bir saat sonra tekrar açtığımda120hz yazan ama60hz gibi davranan bir arayüz halini aldı cihaz(Özellikle de Aralık yamasindan sonra)
 
+ Bixby tamamTürkçe getirmediniz beceriksiz bir yönetim var anlıyoruz fakatGüç tuşuna basıpBixby hareket'e geçirmek istediğimde özellikleSosyal ağlarda gezerken kasma oluşarak açılıyorBixby (Bu durum devamlı yaşanıyor, f.akat son güncellemesi ile biraz da olsa azaldı.)
 
+ Ana ekran da ikensoldan sağa doğru kaydırma hareketindeGoogle keşfet açılışı önce bir kez donuyor sonra sıkıntısız açılıyor, belli bir süre sonra yine aynısı oluyor.
 
+ Cihaza bir uygulama yükleme yapınca söyle saniyelik bir kasma ile takılma oluyor, fa.kat yalnızca bildirim panelinde oluyor.(Bazen yaşanıyor bu)
 
+ Gelelimsese daha evvel Android 12'de ikenDolby Atmos açık olmasına rağmen ses az gelirken kapalı iken çok geliyordu, bu durumu şimdi düzelttiniz faka.t bazı zamanlarda kapatmak daha iyi sonuç veriyor ses anlamında bunun biraz daha üstesinden gelmek için çalışın.
 
+ Ve bu postun sonu olarak taWiFi bazen hiç olmadık yere bağlantı sorunu yaşayıp bağlamıyorduWiFi'ye tam dedim düzeldi faka.t dün akşam aynı sorun yine tekrar etti demekki hala çözülmüş değil.(Daha fazla özen gösterin.)
 
Evet arkadaşlar bu bir seri halinde böyle bulabildiğim sorunları sizinle paylaşmaya vehata raporu göndermeye devam edeceğim, varsa sizindeGalaxy S22 serisinde sorunlarınız yorumlara yazın tartışalım.
 
Teşekkürler...
 
57 Comments
Uua
Active Level 4
Galaxy S
Merhaba. Cihazınızda oluşan bu sorun ile kaynaklı durumun kontrol edilmesi için Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp uzaktan erişim talebi oluşturun.
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Kardeşim yazıyı tam okumadın herhalde hata raporu bildirdim diye yazdım ve yinede yorumun için teşekkürler
srdr77
Active Level 9
Galaxy S
Süper olmuş emeğinize sağlık
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Teşekkürler desteğiniz için
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Ne yazık ki hata raporu göndermek hiçbir işe yaramıyor. Resimde gördüğünüz yanıt emek emek hazırlayıp yolladığım bir hata raporuna verilmiş bir yanıt (Samsung tarafından). Evvela bildirdiğim hata yazılımsal bir hataydı.Screenshot_20230106_161553_1177_1673010953.jpg
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
İşte tek hata raporu göndermek yetmez herkes benim senin gibi buradan direkt böyle madde madde yazsa sorunları daha ilgili çekici olur ve bir yerlere ulaşır umidindeyim
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Evet çok haklısınız. Ben Samsung kore ye de mail attım fakat gelen yanıt, Samsung türkiyede aldığım yanıtlardan f.arksızdı. Yani bu cihazlara bu kadar para verip böyle basit hatalarıyla uğraşmak çok komik. Hadi uğraşıyoruz, hata raporu yolluyoruz falan ama bari doğru düzgün çözüm sağlasalar.
kapatildi12
Active Level 9
Galaxy S
Aslında tepe Samsung'un bilgisi olduğunu bile düşünmüyorum ben, patronlarla arayı bozmamak için içlerinde hallediyorlar kesin.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Aynen bencede. Yinede üyeler olarak birlikte hareket edersek belki bir şeyleri başarırız.