cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22 Ultra Exynos vs Snapdragon: Testlerde Karşılama

(Topic created on: 02-16-2022 11:54 PM)
250 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Site yabancı kaynak Türkçe çeviri abi bizden yabancı siteye düşmüş😁

Türkiye'den bir teknoloji blogcusu, Galaxy S22 Ultra sürümlerinin performansını Exynos ve Snapdragon işlemcilerle karşılaştırmanın sonuçlarını yayınladı. Yeni ürünleri test etme sonuçlarını YouTube kanalında video formatında gösterdi.

image
Ekran Görüntüsüdür linki atmadım silinmeye karşı

Meraklısı, çalışan bir araç olarak, bir mobil cihazın hem merkezi hem de grafik işlemcilerini yükleyebilen popüler 3DMark karşılaştırmasını seçti. Wildlife disiplininde yapılan test çalışmasının sonuçlarına göre, akıllı telefonun Exynos 2200 tabanlı modifikasyonu 6684 puan, Snapdragon 8 Gen 1 çipli versiyon ise 9548 puan aldı. Wild Life Extreme'deki sonuçlar, Snapdragon sürümü lehine 1481 “papağan” karşısında 2492'dir.

GFXBench Manhattan testinde Snapdragon 8 Gen 1, Xclipse 920'nin GPU saat hızı daha yüksek olmasına rağmen Exynos 2200'den yaklaşık %24 ve GFXBench T-Rex'ten %35 daha iyi performans gösterdi. Blogcuya göre, test sonuçlarındaki böyle bir **bleep**, "ham" yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda Samsung, ürün yazılımı güncellemeleri yoluyla mobil platformun performansını iyileştirebilecektir.

image

Xclipse 920'nin rakibinin gerisinde kalmasının diğer olası nedenleri olarak, videonun yazarı demirle ilgili faktörleri sıraladı. Bunların arasında, varsayımına göre, Infinity Cache modülünün performansıyla ilgili sorunların yanı sıra yetersiz yüksek GPU saat hızı veya bellek bant genişliği olabilir. Ek olarak, teorik olarak GPU'nun yetenekleri, azaltılmış güç tüketimi ile sınırlandırılabilir.

Galaxy S22 Ultra'nın her iki sürümü için daha güncel test sonuçları, yeni ürünün resmi incelemeleri yayınlandıkça daha sonra sunulacak. O zamana kadar, akıllı telefonun herhangi bir modifikasyondaki performansı, yazılım güncellemeleri yayınlandıkça değişebilir.

image

2 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Yabanci vidyolara bakiyorum exynos islemci snapsragondan iyi sonuc veriyor diyor bukez kandirilduk gibi geldi
Kenan-
Active Level 7
Galaxy S
Erdi Özüağ