cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22 ULTRA 512 gb ile ilgili bir değerlendirme

(Topic created on: 09-29-2022 05:00 PM)
114 Views
Cagatays
Active Level 4
Options
Galaxy S

Merhaba Sevgili Samsung Kullanıcıları, Değerli Dostlar,

Aldığım S22 ULTRA telefonunun ülkemizdeki versiyonu ile ilgili bir şeyler yazmak istedim.

Öncelikle bu telefonu çok büyük beklentiler ile aldım. Ne yalan söyleyeyim yapılmış reklamlar ile kullanıcı yorumları beni cezbetmişti. Bu telefondan hemen önce Note 10+ , iki yıllık bir süreç içinde yaklaşık 3 ay da Note 20 ULTRA modelini kullanıyordum. Ailemin bir üyesine, s22 modelinin yarısı fiyatına ama giriş ve orta segmentlerde telefonlar almak yerine, kendime s22 alıp, Note 10+ modelini de ona vermek istedim. Bu yüzden bu telefonu almak çok mantıksız gelmemişti bana.

Tabi teknik bir eleman, mühendis, yazılımcı falan değilim. Mutlaka bazı açıklamalar yapılacaktır; ancak eğer bir Note 10+ veya Note 20 ultra veya yakın muadilleri gibi bir model kullanıyorsanız, 33bin TL dolaylarında satılan bu telefonu tercih etmek için hiçbir neden yok! Ayrıca telefonun şarjı (oyun hariç sadece basit günlük işler, sosyal medya vb. kullanımı ile) 12-20 saat aralığında gidiyor! Ayrıca telefon süper ötesi ısınıyor. Note10+ modeline göre bildirim ve zil sesi ile titreşim yüksekliği sesi OLDUKÇA düşük. Kutusundan şarj aleti çıkmadığı gibi, kalem için yedek uç da çıkmıyor! Cebinizde hafif gürültülü bir ortamda ne sesini ne titreşimini hissedersiniz. Önceki versiyonlarına göre kamera, ekran, görüntüleme vb konularında üstün olsa da, aman aman bir **bleep** deneyimleyemiyorsunuz(ağır oyunlar oynamayacaksanız). Üstelik oyun konusunda hızlı olsa da, snapdragon işlemciye rağmen aşırı ısınıyor.

Sonuç olarak, bu telefonu alacaksanız, s23 çıkınca fiyatı makul olabilir diyip alma planı yapacaksanız bir daha düşünün. Gidin mağazalardan iyice inceleyin. Yaklaşık 50-60 gb yazılım boyutunun olduğunu, bu yüzden 128 veya 256 gb versiyonlarının, telefonun herhangi bir hafıza kartı almaması sebebiyle yetersiz kalabileceğini unutmayın. 30küsür bin lira verip, 4-5 sene önceki telefonlar ayarında olan bir model tercih edip etmemeyi bir daha düşünün. Bir tüketici olarak yazmak, bilgilendirmek istedim. Hepinizin affına sığınır, sevgi ve saygılarımı sunarım...

6 Comments
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Bu sorunlara sebep olan kullandığı Snapdragon 8 Gen1 işlemci üzgünüm ama yapacak bişey yok sanırım. Yeni aldı iseniz iade süresini aşmadan geri gönderin. Mağazadan almış iseniz geçmiş olsun.
Cagatays
Active Level 4
Galaxy S
Yapacak hiçbir şey yok maalesef. Başkalarına da geçmiş olsun dememek için yazmış olayım dedim... 🙏🏻
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Servisler maalesef çok sıkıntılı ama bi gönderin isterseniz. Para iadesi isteyin. Olmadı tüketici hakem heyetine başvurun. Şu kadar söyleyeyim ki aldığınız bir elektronik ürün ilk 6 ay içerisinde arıza yaparsa tüketiciye özürlü ürün satılmış olarak değerlendirilir. Para iadesi ya da ürün değişimi yapmak zorundalar. Aynı ürün yok ise bi üst modelle değiştirmek zorundalar. Firmaya dayatin bunu. Olmadı yasal hakkınızı arayın.
Cagatays
Active Level 4
Galaxy S
En son telefonumu götürdüm servise ama dediğiniz gibi sıkıntılı servisler. Hatta rezalet bence. Birçok kullanıcı yorumu okudum. Bu sorun maalesef hepsinde var. Bu yüzden buna bir arıza deme noktasında bir şey diyemezsem üzülürüm. Hakem heyeti bu baremde tutardaki bir duruma bakamıyor maalesef. Ama bir anlaşmazlık olması lazım öncesinde. Şimdi cihaz normal çalışıyor. Herhangi bir arıza yok diyecekler, performans için böyle ısınıyor falan diyecekler; olan benim zamanıma olacak ayrıca. Türkiye'de YASAL HAK gibi bir şeye pek inanmıyorum açıkçası. Süreç uzadıkça uzar ben de yeni bir telefon almak zorunda kalırım o zamana kadar :) iyisi mi ben alışmaya çalışayım ve bir güncelleme ile düzeltilmesini umayım. 🙏🏻 öneri ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum 💫❤️🙏🏻
Fecr-iSadık
Active Level 8
Galaxy S
Rica ederim ne demek. Umarım dilediğiniz gibi olur.
Cagatays
Active Level 4
Galaxy S
💫🙏🏻🌱😇 teşekkürler. Sizin de gönlünüzce olsun