cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22 Serisi İncelemesi (Dev Konu)

(Topic created on: 03-05-2022 06:52 PM)
501 Views
BoraS20FE
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Herkese merhaba. Galaxy S22 serisinin 4 Martta sonunda mağazalara gelmesiyle sizler için serinin incelemesini yaptım. Umarım beğenirsiniz 😊

Galaxy S22 ve S22+
TASARIM/KASA/EKRAN
Tasarımsal açıdan S22 ve S22+'a benziyor. Fakat elle tutarken S21 serisinde göre daha premium bir hissiyat veriyor. Arka tarafta yine cama geçilmesi premium hissayatı da arttırdı tabii.
Ekran tarafı tek kelimeyle mükemmel. Oldukça canlı ve parlaklık konusunda baya güzel iş çıkarılmış. Ekstra ekran parlaklık modu sayesinde de ekranı 1300 nit parlaklık değerinde kullanabiliyorsunuz. Adaptif ekran yenileme modu da güzel çalışıyor. Duruma göre 48 (veya gerçekte neyse) ile 120 Hz arasında ekran yenileme hızı sunuyor. Kilit ekranında daha yavaşken kamerada daha hızlanıyor vb. şeklinde çalışıyor.

image
Galaxy S22+

image

image
Galaxy S22

image

KAMERA
Kameralar da gayet iyi bir şekilde çalışıyor. Fotoğraf konusunda S21 serisine göre belirgin derecede daha net ve daha doğru parlaklık seviyelerinde fotoğraflar çekebiliyor. Aynı zamanda kamerayı 50 MP moduna alınca "Ayrıntı Geliştirici" özelliğini aktif edince fotoğraflar daha da net oluyor. Pro modda 3x telefoto lens kullanılabiliyor, fakat telefoto lensi en fazla 12x zoom yaparak kullanabiliyorsunuz. Kendim video çekmedim ama galeride Nightography Video örneklerine bakınca cidden gece videografçılığı konusunda da güzel işler çıkardığını anlıyorsunuz. Ön kamerada da geliştirmeler mevcut. Özetlemek gerekirse kamera konusunda oldukça iyi ve gerekli geliştirmeler yapılmış.

image
Ana Kamerada S22+

image
Pro Modda Telefoto Lens

image

image
Galaxy S22'nin Kamera Modları

İŞLEMCİ & YAZILIM
İşlemci Snapdragon 8 Gen1 fakat Süper Soğutma Sistemi sayesinde kullanırken S21 serisine göre daha az ısındığını hissettim diyebilirim ama asıl ürünlerde ne olur, bilemiyorum. Cihaz One UI 4.1 ile geliyor, yani bir nevi One UI 4.1 güncellemesini deneyimlemiş oldum :). Cihaz baya hızlı çalışıyor, akıcı. Zaten 4 yıl ana güncelleme ve 5 yıl güvenlik yaması alacak olması da büyük bir avantajı diğer firmalara göre.

Galaxy S22 Ultra
TASARIM/KASA/EKRAN
Tasarım konusunda ön taraftan bakınca bildiğiniz Note20 Ultra gibi. Kavis miktarı S21 Ultra'ya göre artmış, boyut olarak da aynılar. Arka tarafta kamera kurulumu değişik, hoşuma gidiyor diyebilirim ama sevmeyeni de var :). Hissiyat olarak pek de **bleep** yok.
Ekran tarafı ise baya iyi. Ekran S22 ve S22+'a göre daha da canlı ve 1750 nit değerine ulaşabiliyor. Adaptif ekran yenileme modu, 1-120 Hz arasında çalışıyor. Kilit ekranını daha da yavaş açıyor fakat kullanırken duruma göre gitgide daha hızlanıyor.

image
Galaxy S22 Ultra

image

KAMERA
Kameralarda da geliştirmeler mevcut. 108 MP modunda "Ayrıntı Geliştirme" modu ile S21 Ultra'ya göre daha da net fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Renkler daha da gerçeğe yakın, tonlamalar oldukça iyileştirilmiş. Pro modda 3x telefoto ve 10x süper telefoto modları var fakat süper telefoto modda da maksimum 20x zoom yapabiliyorsunuz. Umarım One UI 4.5/4.1.1 ile pro modda daha da fazla zoom yapılabilir. Video tarafında da S22'lerde bahsettiğim gibi baya geliştirme yapılmış.

image

image

S-PEN DENEYİMİ
Evet, S22 Ultra ile S-Pen tamamıyla S serisine de gelmiş oldu. S-Pen'in gecikme tepkisi de iyice azaltıldığından daha da hızlı bir şekilde çizim yapabiliyor, yazı yazılabiliyor. Fakat gene de daha da geliştirilmesi gerekiyor. Hızlı çizimlerde gene de ufak gecikmeler mevcut. Kalemi zaten Note20 serisininkisine benziyor. Doğal olarak pek de bir değişiklik olmamış ama gayet de iyi çalışıyor.

image

İŞLEMCİ & YAZILIM
Galaxy S22 ve S22+ için bu konuda dediğim her şey, S22 Ultra için de geçerli.

FİKRİM:
Cihazlara bayıldım diyebilirim, başarılı cihazlar olmuş. Çok fazla bir yenilik beklemeyin açıkçası, geliştirmeler ağırlı bir cihaz. Samsung'un asıl değişikleri S23'te yapacağı söyleniyor, bakıp göreceğiz artık.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
22 Comments
Galaxy S
Cihazlar güzel fakat S22 telefoto lens biraz daha geliştirilebilir bence biraz karıncalı çekiyor..

Bilgilendirme ve foruma katkın için teşekkürler 😊 umarım hepimiz alabiliriz birgün..
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy S
Güncellemelerde daha da geliştirilir diye düşünüyorum. 30x'te biraz fazla karıncalanma durumu var gibi duruyor.

Rica ederim😊
Galaxy S
Aynen karıncalanma olayı ve s pen ile yazarken gecikme üzdü beni açıkçası..
Dark_Side
Expert Level 5
Galaxy S
Çok teşekkürler kardeşim. Ellerine sağlık olsun.👍🏻😊🤗
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim 😊
0 Likes
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Bilgilendirme için teşekkürler 🙂
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Güzel bir bilgilendirme olmuş kardeşim Cihazı alıcak olan kullanıcı kardeşlerimize 😍

Aynen öyle kardeşim çok yenilik beklememek gerekir kamera özellikleri benzer sayılır eski model ile 😊
Galaxy S
Cihazı alırız da ilk önce mani olması lssım alabilmemiz için😂
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Aynen öyle money money money 😀 😀