cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22 Pil Sorunu

(Topic created on: 09-07-2022 04:10 PM)
356 Views
Aykut
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Bugün servise gösterdim daha 1 haftalık cihaz herhangi bir işlem yapmadılar 1 hafta 10 gün pil kendini optimizd etmeye çalışıyormuş o yüzden hızlı bitiyormuş oyle dediler. 10 gün sonra yine hızlı biter ise cihaz değişimi yapacağız dediler. 10 gün daha kullanıp gelişmeleri aktarırım. 

10 Comments
ErdemS21FE
Active Level 8
Galaxy S
Ne kadar gidiyor ki?
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
4 5 saat olduğu yerde de bitiyor.
PınarDem
Active Level 1
Galaxy S
Banada öle demislerdi s22ultra 3 kere gonderdim ilk ciktigi zaman aldim bir hafta oldu yenisini alali baya ugraştim ama sanirim bu samsung bu yil guncellemeden bilemiyorum hep bir sorun cikiyor simdide ag proplemi yasiyorum
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Vallahi bende bakıcam 1 hafta sonrada devam ederse götüreceğim
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Yeni cihaz mi verdiler size
PınarDem
Active Level 1
Galaxy S
Evet bende isinma ve sarj etmeme sarji gunde 1 saat kullaninca bitiyordu.Menbersden surekli kayit aciyorsun gorseldd atabilirsin pil tuketimini kendinde ekran alabilirsinde servise onlari iletmen lazim biraz sabir lazim 3 kez gonderdim ayni uzaktan erisim baglandilar bekleyin dediler ayda bir servise gonderdim ama surekli kayit rapor ilettim.Degisim onayladilar
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Anladım bakalım bende öyle yapacağım
Galaxy S
Yemin ederim insanın aklı almıyor s22 daha gözümle canlı görmedim telefon çok pahalı ve lüx bi telefon ama şarjı sorunlu bende a5 2017 var babama telefon aldıramıyorum o sana üniverste sona kadar yeter diyo benimkide ayrı dert allah yardımcın olsun reis
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Eyvallah reis. Umarım hayalinde ki telefona kavuşursun sende