cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S22 Şebek ve Isınma ve Pil Problemi (çözümü)

(Topic created on: 03-13-2023 10:56 AM)
486 Views
BurakCihan
Active Level 2
Options
Galaxy S

1)Samsung Galaxy S22 Kullanıcıları için 8Gen 1 işlemcili ürünlerde aşırı fazla verim aldığınız için özellikle oyun oynarken telefon ısına bilir bu sorun oluşturmaz bundan korkmayın ama artık alev alıyor diyorsanız ki ben şuan çok fazla telefon tamir ediyorum diğer kullandığınız telefonların işlemcisi düşük olduğundan bu sorunu yaşamış veya yaşıyor olmanız normaldir. Ama bu ısınma telefonda bazı sorunlara sebebiyet veriyorsa mesela uygulama kasması veya uygulama kapanmaları gibi ozaman teknik servis elemanına ihtiyaç duyulan bir zamandasınız.
2) Sorun 2 Telefonunuzu eğer şebeke problemi için Teknik servise yoluyorsunuz ve hala şebeke problemi yaşıyorsunuz ve kendi kendinize telefonda sorun yok ama neden şebeke problemi yaşıyorum diyorsanız Telefon 5G destekli geliyor ayrıca sistem ayarlarında 5 G malesefki ülkemizde kulanılmıyor kullanıcılar şebeke Problemi ile servise yoluyolar ama sorun yok deyip geri gönderiliyor ülkede internet sorunu olduğu için yani hiç bir şebeke 4.5 G kullanmıyor özellikle küçük il ve ilçelerde Yani şirketlerin hepsi yalancı.
Eğer Hala Şebeke problemi yaşıyorsanız veya konuşurken ses kesiliyor veya un gibi problemler yaşıyorsanız. Çünkü İstanbulda alt yapı desteği her operatör için iyi durumda. Teknik servis elemanı bunu bilemez.

1) Şebeke Operatörünü Arayın 
Telefon Şebekesi Ayarları hakkında yardımcı olursanız sevinirim Telefonumda interneti kullanıyorum ama konuşma yapamıyorum konuşlur ikne interneti kullanamıyorum deyip klavye ve sim yöneticisinden size operatör yardımcı olucaktır.

2 Şimdilik bu aşamayı atla en son bunu yapar tekrar denersin Hala sorun yaşıyorsanız 3G geçmek istediğinizi söyleyin.
3) 

image

İlk önce yukarıya tıklayın ve operatör sağlayıcı bilgilerini buraya girin eğer hala sorun varsa internet ile konuşurken telefon görüşmesi mesi yapamıyorsanız aşağıda olduğu gibi sim sağlayıcısına gidin ve e sim almak istediğinizi söyleyin 

4) 

image

Aldığınız sim kodunu yukarıda ekleyip onaylayın ve e simi aktif ettiğinizden emin olun.

5)

image

En son ayarlardan 4.5 G iptal edin bu durumda artık cihazınız 2G 3G ve diğer bağlantıları destekler hâle gelicek. 

image

Cihaz tek şarjda 12 saat çalışmanıza izin veriyor. Yani Iphone gibi günde 3 kere şarj etmekten kurtuluyorsunuz. Oyun oynuyorsan bu süre çok düşüyor büyüzden korkmayın.

image

Bunu sadece kullanmadığınız uygulamalara veya az kulandığınız uygulamaları ekleyin.
 Aşağıda olduğu gibi 3 seçenek görüceksiniz.
 Bunları araştırıp uygulamaları ekleyin.

image

2) uygulama uyku kelimesini ayarlardan bulun 
 Pil yüzdesi için uygulamalarınızı uykuya almanız gerekiyor bu durumda cihaz için sorun kalmıyor.
 Eski kullandığınız telefonların pil kapasitesi yüksek olabilir ve 1 tam günü kapatmanıza izin veriyor olabilir birde eğer oyun oynuyorsanız 2 kere şarj etmeniz normal dir eğer denetim bölümünde düğmeye basıp denetim yaptığınızda problem yoksa. Boşuna teknik servise yollamayın.

Allah Yardımcınız Olsun !!!!!!!

Hala sorun yaşıyorsanız telefonun içerini açıp şebeke ile ilgili birimin tamirinin yapılması gerekir. 

1 Comment
Emree1
Expert Level 2
Galaxy S
4.5G, 3G'den daha az pil tüketiyor.
Bunun sebebi ise aynı frekans aralığını kullanmaları ve 4.5G şebekelerinin fazla olmasından dolayı telefonun bu şebekeleri aramaya uğraşmaması