cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S21 FE 1 Aylık Kullanım

(Topic created on: 08-20-2022 09:40 PM)
189 Views
OgulcanSvr
Active Level 6
Options
Galaxy S

Öncelikle merhaba!. S21 fe cihazıma hiç alışamadığım A51 den terfi ettim. Biri giriş seviye telefon biri orta segmentin bi tık üstü telefon o yüzden kıyaslama yapmayacağım. 

A51 ile zoraki geçirdiğim 2.5 seneden sonra artık dayanamayıp elma cihazına geçmek istedim fakat elmanın bundan seneler önce çıkan 11 modeli bile ne yazık ki fiyatı hakedecek değerde değildi ve paramı çarçur etmek istemedim (Kimse fanboyluk yapmasın o telefon 14k 15k etmez ayrıca ilk çıktığında 6k olan telefona 14k verincen insan kendini e*nayi hisseder)

Telefonu amazon üzerinden sipariş ettim çünkü 256 gb versiyonu yalnızca samsung online mağaza ve diğer online mağazalarda vardı. Ben 10k tl gibi bir uygun fiyata aldım.

Cihazı uzun uzun anlatıp kafanızı şişirmek istemem. Ben yalnızca TFT oynayan, twitter borsa kripto ile iglinen ve sürekli makale okuyan biriyim.

Artılar:
-Ekran kalitesi mükemmel olmasa da fiyatı cihazlara göre çok iyi
-120 hz panel gerçekten akıcı
-Süper hızlı şarj benim hayatımı kurtarıyor.
-Geceleri kablosuz şarj ile hem şarj girişinin ömrü kısalmıyor hem de sabah tam dolu bir şarjla uyanıyorum.
-Kamerasının bu kadar iyi olmasını gerçekten beklemiyordum ki ben çok fotoğraf video çeken birisi değilim bu yorumları fotoğrafçı olan arkadaşım yaptı ve çok beğendi.
-Ses kalitesi çok güzel ilk kez çift hoparlörlü telefon kullanıyorum sesi full açamıyorum bu yüzden.

Eksileri:
-Şarj 120 hz adaptif olmadığı için çok performanslı değil.
-Animasyonlar çok stabil değil 120 hz ne kadar akıcı olsa da nadir kasmalar oluyor ama a51 den sonra yine cennet
-Whatsapp uygulamasından bazen bildirimler çok geç geliyor ya da ben telefonu elime alana kadar gelmiyor.
-Video stabilizasyonu çok iyi değil
-256 gb ne kadar iyi olsa da sd kart desteği olmaması çok kötü
-Bundan 1 sene önce çıkan S21 de bile E SIM desteği var **bleep** yok!

Son sözlere gelecek olursak ben çok araştırmadan aldım fakat araştırdığımda 10 kişiden 7 si memnun değil. Çok ısınıyor şarzı çabuk bitiyor gibi şikayetler vardı. Çok oyun oynayınca ısınıyor olabilir ama ben yaklaşık 2 saat oyun oynasam dahi gram ısınma yok. Pilde ortalama 5.5 saat ekran süresi veriyor. Bixby rutin ile uygulamalarda 60 hz yaparak ortalama 6 7 saat ekran süresi alınabilir ama benim günümü çıkardığı için gerek duymuyorum. 

Memnunum arkadaşlar bu fiyata bu telefon. 

9 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Hayırlı olsun
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy S
Teşekkür ederim tam samsung kullanmamaya yemin etmiştim ama tatmin eden bi cihaz oldu
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Iyiymiş. Hayırlı olsun tekrardan. 😊
by35
Active Level 8
Galaxy S
Hayırlı olsun maalesef ülkemizde şuan hiç bir markanın telefonları bu kadar yüksek fiyatları hak etmiyor
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy S
Hayırlı olsun hocam ben de 1 hafta önce s21 aldım şu an çok memnunum
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy S
Ben de başta s21 düşünüyordum fakat indirim yakalayınca s21 fe aldım
Adanaliisot
Active Level 10
Galaxy S
Ne kadara aldınız acaba ben 10600 e aldım:D