cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S21 FE İncelemesi

(Topic created on: 01-08-2022 02:02 PM)
1153 Views
BoraS20FE
Expert Level 5
Options
Galaxy S
Herkese merhaba. Bugün Samsung mağazasında sizler için Galaxy S21 FE'nin incelemesini yaptım. Size deneyimlerimi ve görüşlerimi aktaracağım.

Hadi Başlayalım...

TASARIM/KASA/EKRAN
Tasarım olarak S21 ile çok benzerler. Sadece kamera adasında renk farklılığı var. Arka kapak, sert plâstik ve S20 FE ve S21'deki gibi premium ve sağlam bir hissiyatı var. Ağırlık konusunda S20 FE'ye göre azalma olmuş, cihaz ince ve hafif. Kenarlar daha inceltilmiş, ekranda da daha az çerçeve mevcut. Ekran zaten Dynamic AMOLED 2X. Bu yüzden de gayet güzel bir ekran deneyimi var. Ekran canlı ve kaliteli.

image

image

KAMERA
Kamera sensörleri zaten S20 FE ile aynı. Gayet güzel çekimler yapabiliyorsunuz. Ana kamera ve ultra geniş açılı kamera, tonlamayı güzel yapıyor. Telefoto lenste bir geliştirme olmamış gibi geldi bana. Telefon 4K 60 fps video çekebiliyor ama HDR 10+'ı yine 4K 30 fps'e kullanabiliyorsunuz. Ön kamerada geliştirme olmuş; daha net çekiyor, ışığı daha iyi ayarlayabiliyor, tonlamayı daha iyi yapabiliyor. Ön kamerada da 4K 60 fps mevcut. "Çift Kayıt" modu eklenmiş, Ön ve arkayı aynı anda kaydediyor. Şu anda sadece iki farklı modda (ikili mod ve resim içinde resim modu) çekebiliyorsunuz, umarım daha fazlası eklenir. Onun dışında bir ekleme yapılmamış. Geliştirme üzerine yoğunlaşılmış. 

image

image

İŞLEMCİ VE YAZILIM
İşlemci zaten Exynos 2100 ve pek ısınmadı kullanırken. İşlemci yeri aynı kalmış gibi duruyor. Takılma, kasma, donma vb. yaşamadım. Gayet akıcı ve kullanımı rahat. Cihaz zaten One UI 4 ile geliyor ve KA kodlu Kasım yaması ile çıkıyor. Şaşırtıcı olarak ise S20 FE'deki birkaç özellik, bu modelde bulunmuyor (Bunlardan biri de HDMI modu). Umarım güncellemelerle eklenir eksik özellikler. 

image

Genel Değerlendirme:
Cihaz gayet güzel öncelikle, sevdiğimi söyleyebilirim. Pek bir ekleme olmamış, ufak tefek eksiklikler de mevcut ama gene de dolu dolu bir cihaz. Şu an fiyat nedeniyle başka modellere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Fiyatı düşünce alınabilir bir cihaz.

Artıları:
+ Dopdolu bir cihaz, S21'den çok daha aşağı kalır yanı yok.
+ Exynos 2100, iyi bir işlemci zaten. Performans konusunda sizi mutlu edecek bir cihaz. 
+ Ekran çok hoş. Güzel geliştirmeler olmuş.
+ Kameraları harika. Mükemmel fotoğraflar ve videolar çekebiliyor.
+ Android 12 ile çıkması. 11 ile çıkıp sonradan güncelleme ile 12 verilmemesi iyi bir detay.

Eksileri:
+ S20 FE'ye pek bir şey katamaması. Cihaz 1 yıl arayla çıkmasına rağmen pek uğraşılmamış.
+ Çıkış fiyatı. 11 bin lira fiyat cidden çok yüksek bir değer, birçok yerde 7-7,5 bin civarında S20 FE satılıyor. 10 bin lira civarında da S21 satılan yerler var. Iki cihazdan dolayı da bu cihazı almak, şu anda mantıksız gibi duruyor.
+ Micro-SD yuvası olmaması. Birçok kişi Micro-SD kullanırken bu modelde olmaması eksiklik. 

Okuduğunuz için teşekkür ederim 😊

21 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy S
Bilgilendirme için teşekkür ederiz
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S
Wowwww cihaz alınır🤩 👍

Ama fiyat uçuyor sana katılıyorum.
Cihazı incelediğin için ve foruma katkı sağladığın için teşekkürler. Ekranda 120hz ya da 144hz bulunuyor mu?
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim 😊

120 Hz bulunuyor cihazda.
Vueennx
Active Level 7
Galaxy S
150hz mi 😁
Rose67_
Expert Level 5
Galaxy S