cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S20 ekran yanığı ve servis problemleri

(Topic created on: 10-01-2022 08:22 PM)
80 Views
Topraks9plus
Expert Level 5
Options
Galaxy S
Herkese selamlar. Galaxy S20 cihazımın batarya ve ekran şikayeti ile birlikte 24 Eylül cumartesi günü Bursa Ebru elektronik Akıllı yetkili servisine götürdüm. Bataryamın aşırı derecede kötü gittiğini, günde 2 kere sarja takmak zorunda kaldığımı belirttim. Ekranımda ise Pil simgesi, Wi-Fi simgesi, Şebeke simgesi gibi bildirim panelinin izlerinin kaldığını, ekran yanığı olduğunu belirttim.
Cihazım yaklaşık 3 saat içerisinde elime ulaştı. Bataryası gerçekten çok memnun etti. 2 günde 1 sarja takmaya başladım.

image
Kaliteli gözükmesi için tam ekran yapınız.
image

Ekran konusuna gelelim. Servis, ekranımdaki izlerin bataryanın ısınmasından kaynaklı olarak kaldığını, geçici izler olduğunu belirtti. Batarya değişti ve düzelir dediler. Her ne kadar onlara gece bırakıp sabah elime alsam bile o izler duruyor dememe rağmen onlar düzeleceğini belirttiler. Batarya değişiminden sonra da düzelmedi tabii ki. Ekranımda oynattığım filmler veya videolarda da belli oluyorlar. Her ne kadar telefonu gece bırakıp ertesi akşam elime alsam da izler orda duruyor.

image
Sağ üstte, fotoğrafta net çıkmamış lekeler

image

image

image

Fotoğraflarda aşırı net gözükmese de bir fotoğrafa bakarken veya bir şey izlerken kesinlikle net bir şekilde belli oluyorlar.

Servis yetkilisine bu simgelerin iz olarak kaldığını, yaklaşık 1 yıldır olduğunu ve hiç geçmediğini belirttim. Ama servis fişine yanık problemini "Eskiden açılmış ekran görüntüleri arka planda hayalet ekran oluşturuyor. Ara sıra" olarak not edilmiş. Ekranımda açılmış ekran görüntüleri hayalet ekran yapmıyor, bildirim panelindeki Pil yüzdesi, şebeke gibi simgeler hayalet ekran yapmış ve kalıcılar.

image

Bursa Ebru Elektronik akıllı yetkili servisine bu servis fişi ile tekrar uğrayacağımı belirtmek isterim. Pil konusunda memnunum. Fâkat ekran konusunda memnun değilim. Bu konuda şikayetçiyim. Umarım yardımcı olurlar ve ekran değişimi sağlarlar. 

25 Comments
Berk99
Active Level 8
Galaxy S
bende Servise göturduğumde Samsung members kullaniyorum orda amoled yaniği ve cihaz ısınma sorununu çok kullanılacılar yaşıyorlar dedim, sonra başka hiç bir şey sormadan 1 saat içinde değişiklik yaptılar
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy S
Ebru elektronik farkıyla 😅😅😅
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
😂😂
ILoveCats_
Expert Level 5
Galaxy S
Ebru Elektronik bir işini de doğru yapsa olmaz mı acaba🤦‍♀️
Bi cihazı tamir edecekler alt üstü yapacakları bu işlerini daha da uzatıyorlar...
Umarım ekranının sorunu düzelir diyelimm, dualarımız seninle Toprak abi.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy S
Umarımm, sağol Verda😊
ILoveCats_
Expert Level 5
Galaxy S
Bişey değil Toprak abi :)